Bilişim Dünyası 09 OCAK 2016 / 16:47

Özel entegratörler sorunlarını tartıştı

Özel Entegratörler Kurulu’nun 3.Toplantısı 18 Aralık Cuma Günü Four Points Oteli’nde düzenlendi. ERP Komitesi ve Kurumsal Dönüşüm Platformu'nda üçücü kez bir araya gelen Özel Entegratörler toplantısında 35’den fazla temsilci VBT Bilgi Teknolojileri ev sahipliğinde bir araya geldi. Toplantının moderatörlüğünü ilk iki toplantıda olduğu şekilde BThaber Grup Yayın Koordinatörü Ayhan Sevgi yaptı.

ERP komitesi ve Kurumsal Dönüşüm Platformu Koordinatörü M.Göker Sarp ‘ın ERP Komitesi ve Özel Entegratörlerle birlikte organize edilen kurul toplantıları ve kamu spotu projesinin son durumu hakkında verdiği bilgilerle başlayan toplantının ilk bölümünde, özel entegratör temsilcileri kamu spotu projesi, yıl sonundaki e-fatura geçişi ve gündemdeki e-dönüşüm başlıkları hakkında bilgi alışverişinde bulundular ve gündemi birlikte yorumladılar. 

İlk iki toplantıda olduğu gibi ikinci bölümde ise Geliri İdaresi Başkanlığı’ndan Engin Uysal’ın da katılımıyla ihracat faturalarının e-fatura olarak düzenlenmesi, ÖKC geçişi, ihracat ve tax free faturalarının e-arşiv kapsamında olup olmayacağı, şubeli yapıda e-arşiv, e-arşiv faturalarında saklanan ve müşteriye verilen nüshaların veri içerikleri ve kamu spotu başta olmak üzere birçok konu hakkındaki yorumlar ve planlar paylaşıldı. Özel Entegratör Kurulu toplantıları periyodik olarak her ay düzenlenmeye devam edecek.


 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics