Bilişim Dünyası 13 TEMMUZ 2015 / 12:04

Özgür Hoca’yı kaybettik…

İnternet dünyasının özgürlük savunucusu Dr. Özgür Uçkan, vefat etti. 10 Temmuz günü aramızdan ayrılan Özgür Hoca, aynı zamanda Bilgi Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapıyordu. Alternatif Bilişim Derneği’nin kurucuları arasında yer alan Özgür Hoca, uzun yıllar BThaber Gazetesi’nde de köşe yazarlığı yapmıştı.

Özgür Uçkan, gerek sanat dünyası gerekse bilişim dünyası ve dijital çağda birey hakları konusunda önemli bir aktivist ve etkin kanaat önderlerinden biriydi. İzmir Ege Üniversitesinde aldığı felsefe eğitimin arkasından Sorbonne’da doktorasını tamamlayan Uçkan, 90’lı yıllardan bu yana çeşitli dergilerde yayınlanan sürekli yazıları, makaleleri ve kitaplarının yanı sıra verdiği röportajlarla da yurtiçinde ve yurtdışında bilgisine ve uzmanlığına sık sık başvurulan, alanında saygın bir otoriteydi. Sanal ortamda Türkiye’de en çok takip edilen kişilerden biri olan Uçkan, akademik bilgisiyle stratejik/ pratik politik önerilerini güçlü bir şekilde bir araya getirerek yoğun katkılarıyla örgütleyici ve yol gösterici bir rol oynamıştı. Uçkan, evli ve bir çocuk babasıydı.
ETİKETLER : Özgür Uçkan

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN