Bilişim Dünyası 26 NİSAN 2013 / 17:09

Özlem Erçelen İmece’yi kaybettik1997 yılından bu yana MasterCard bünyesinde önemli başarılara imza atarak, Türkiye’de ödeme sistemlerinin gelişiminde ve dünyaya örnek gösterilmesinde büyük rolü olan Özlem Erçelen İmece'yi, 24 Nisan 2013 Çarşamba günü kaybettik.

1997 yılında MasterCard ailesine katıldıktan iki yıl sonra, 30 yaşındayken Genel Müdürlüğe yükselerek MasterCard’ın en genç genel müdürlerinden biri olma unvanını alan Özlem Erçelen İmece, 2010 yılına kadar MasterCard Güney Doğu Avrupa Genel Müdürlüğü görevini sürdürdü. 2010 yılında, MasterCard Avrupa Inovatif Platformlar Başkanı olarak atanan Özlem Erçelen İmece, bir süre önce yakalandığı hastalık sonucu, 24 Nisan 2013, Çarşamba günü vefat etti. İmece, vefatından önce MasterCard bünyesinde danışman olarak görev yapıyordu.

Özlem Erçelen İmece’nin cenazesi 26 Nisan 2013, Cuma günü, öğle namazını takiben Teşvikiye Cami’nden kaldırıldı.

Özlem Erçelen İmece, Avrupa’da ve dünyada kartlı ödeme sistemlerinde birçok “ilk”in öncelikli olarak Türkiye ve Güney Doğu Avrupa Bölgesi’nde uygulanmasını sağladı. Bugün Türkiye’nin dünyanın en gelişmiş ödeme sistemleri pazarı olmasında büyük payı vardı. 
ETİKETLER : Özlem Erçelen İmece

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics