Bilişim Dünyası 01 OCAK 2012 / 16:09

Pakistan’da mobil iletişimde arka plan Defne’de

Defne, Background Music servisi ile, 35 milyon abonesi bulunan Pakistan’ın Orascom Telekom’a bağlı en büyük operatörü Mobilink ile Background Music servisi için anlaşma imzaladı. Yaklaşık 28 ülkeye telekomünikasyon şebekeleri için katma değerli servisleri ve geliştirdiği telekomünikasyon altyapı yazılım çözümleri ile destek sunan Defne, Pakistan’da abonelere ulaşmak için özel efekt sistemlerinin telekomünikasyon sektöründe kullanımına yönelik geliştirdiği yazılımı kullanacak.
Bu kapsamda, Pakistan’ın en büyük GSM operatörü Mobilink, yazılımını Defne’nin geliştirdiği Background Music servisini kullanmaya başladı. Defne, Pakistan’da 35 milyon GSM abonesine telefonla konuşma sırasında arka plana müzik ya da ses efekti ekleyebilecekleri katma değerli servis altyapısını oluşturdu. Anlaşma; Defne ile uluslararası telekomünikasyon şirketi Orascom Telekom’a bağlı olan Mobilink arasında 2 yılı kapsayan, gelir ortaklığı modelinde yapıldı.
Bu teknoloji ile aboneler, telefonla yaptıkları görüşmeler sırasında arka plana staddan yankılanan bir tezahürat, konser ya da çığlık gibi birçok efekt ekleyebilecek. Tamamen doğal sesler ve müziklerden oluşan Background Music servisi, konuşma sırasında istenilen zamanda durdurulup sonra tekrar başlatılabiliyor. Öte yandan şirket; Nijerya, Bolivya, Tacikistan’da da GSM abonelerine aynı yazılımla Background Music servisini sunmaya başlıyor.
ETİKETLER : Sayı:852

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics