Bilişim Dünyası 24 OCAK 2010 / 18:00

Panasonic, yeni ofisiyle Türkiye’de

Panasonic Elektronik Satış (PTR), Türkiye faaliyetlerini başlattığını duyurdu. Panasonic Europe Ltd., Panasonic Denizaşırı Operasyonlar Kıdemli Direktörü Hitoshi Otsuki, Panasonic Avrupa Yönetim Kurulu Başkan ve CEO’su Laurent Abadie ile Panasonic Elektronik Satış Ülke Direktörü Shigeo Suzuki’nin katıldığı toplantıda, markanın bölge ve Türkiye pazarına yönelik stratejileri aktarıldı.
3D geliyor
İstanbul’da yeni ofisini devreye alan şirket, bu gelişmeyle Avrupa satış operasyonunu genişletiyor. Kısa süre sonra Türkiye pazarına Full HD 3D sistemlerini sunmaya hazırlanan PTR, markanın LCD ekrandan DECT telefonlara geniş yelpazedeki ürünlerini Türkiye pazarında satışa sunacak. Satışa sunulacak ürün grupları arasında, VIERA ve LUMIX ön planda yer alıyor.
Marka, Türkiye’de 40 kişilik ekiple faaliyetlerini sürdürecek. İstanbul ofisinden ithalat, satış, pazarlama ve servis hizmetleri vereceklerini belirten Shigeo Suzuki, 2012’de Türkiye pazarında iki haneli pazar payına ulaşmayı hedeflediklerini belirtti. Pazarda kanalla büyümeyi planladıklarını kaydeden Suzuki, Pancom, Alpa, Tekofaks ve Başarı’nın iş ortaklığında ilerleyeceklerini sözlerine ekledi. Yeni bir alanda boy göstermeye başlayacaklarını belirten Suzuki, Full HD 3 boyutlu sistemler konusundaki çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Suzuki, “Bu sistemle Türkiye pazarına başarılı ürünler sunacağımıza eminiz” dedi.
Laurent Abadie, 2008 mali yılında küresel bazda 78.4 milyar dolar ciro elde ettiklerini ve Ar-Ge’ye 5.2 milyar dolar yatırım yaptıklarını ifade etti. Abadie, Avrupa pazarında toplam pazar paylarının yüzde 10,2 olduğunu belirtti.
ETİKETLER : Sayı:755

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics