Bilişim Dünyası 29 MAYIS 2016 / 13:24

Para transferinde hız ve güvenlik esastır

Para ve sermaye piyasaları olarak ikiye ayrılan finansal piyasalara, 6493 sayılı “Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkındaki Kanun” ile üçüncü bir ödeme hizmeti eklendi. Kanun kapsamında lisans alan kurumlar; fatura tahsilatı, para transferi, ödeme işlemleri, ödemeye aracılık hizmetleri, fiziksel, dijital ve mobil kanallardan elektronik para hizmeti sunabiliyor. BDDK’dan Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri Kuruluşu lisansını ilk alan CMT (Cash Money Transfer) de farklı coğrafyalardaki müşterilerine yenilikçi teknoloji altyapısıyla hızlı ve uygun hizmeti sunuyor.

Geleneksel para transferini, yazılımları ve iş ortakları ile yenilikçi ödeme hizmetlerine dönüştüren CMT, fiziksel ve dijital para transferinde müşterilerine hız, uygun maliyet ve güvenlik sağlıyor. CMT; fiziksel noktalar, dijital kanallar ve 3. parti ekosistemi ile geleneksel nakit para transferini; hesaptan hesaba, hesaptan isme, isimden hesaba, isimden isme, hesaptan karta, karttan hesaba, karttan karta, hesaptan karta ve karttan hesaba yapabilmeyi sağlıyor. Uluslararası alanda da çalışmalar yapan CMT, yurtdışında yaşayan 5,5 milyonu aşkın Türk vatandaşına ve Türkiye’ye kesin dönüş yapan 3 milyon Türk vatandaşına da hizmet sunuyor. Yeni projeler kapsamında ise para transferine ihtiyaç duyan 8,5 milyon vatandaşa CMTHAN ve CMTBANCO hizmetleri ile ulaşmak hedefleniyor. CMT Genel Müdür Onur Baran Çağlar, şu bilgileri verdi:

“Ulusal ve uluslararası akıllı para transferi noktası konumumuzu CMTHAN ve CMTBANCO markalarımız ile güçlendireceğiz. Özellikle Bağımsız Devletler Topluluğu bölgesinde akıllı para transferinde lider konumdayız. Yakın gelecekte, müşterilerimize mobil, web, tablet ve IVR kanallarımızdan da hizmet sunup, ‘önce mobil’ vizyonumuzu hayata geçireceğiz. Ulusal ve uluslararası para transferinde dijital kanallardan kolay erişimi sağlayıp ödeme hesabı, kartlı hizmetler, sadakat kartı, alışveriş, indirim ve ödeme konularında servislerimizi hayata geçireceğiz. Kapalıçarşı’da başlayan CMT Han (İmameli Han) hikâyemizi tüm Anadolu’ya yaygınlaştırma konseptimizi temsil eden HAN (Hesaplı ve Akıllı Nokta) yapımız ile hızlı ve uygun maliyetle para transferi sunan hizmetlerimizi farklı sektörlere ve vatandaşlara ulaştıracağız.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics