Bilişim Dünyası 19 AĞUSTOS 2013 / 08:08

Parkyeri, Uzakdoğu’ya açılıyor

Tayland’ın önde gelen mobil operatörlerinden True, katma değerli mobil servisler altyapısını geliştirmek için Parkyeri ile anlaştı. 2001 yılından bu yana yazılım sektöründe mobil, e-ticaret ve operasyon çözümleri sunan Parkyeri, 20 milyon abone ile Tayland mobil iletişim pazarının yüzde 25’ini elinde tutan True ile uzun vadeli bir iş ortaklığı anlaşması imzaladı. Anlaşmaya göre Parkyeri, True’nun abonelerine sunacağı sayısal pazarlama hizmetlerini içeren çok fonksiyonlu bir katma değerli servis altyapısı geliştirecek.
Amaçlarının sadece Parkyeri markasını değil, yerli yazılım gücünü de Uzakdoğu’ya taşımak olduğunu belirten Parkyeri Genel Müdürü Giray Pultar şunları söyledi:
“Uzun yıllardan beri uluslararası projelerde tercih edilen bir kuruluşuz. İspanya’dan Birleşik Arap Emirlikleri’ne kadar uzanan bir coğrafyada Türk yazılım gücünü temsil ettiğimiz orta ve büyük ölçekli yazılım projelerinde yer aldık.
True projesini kazanmakla bir değil iki önemli iş başardığımıza inanıyoruz. Parkyeri, onlarca Taylandlı ve yabancı rakibinin arasından sıyrılarak True’nun iş ortağı olma başarısını yakaladı. Fakat daha da önemlisi, bir Türk yazılım şirketi Uzakdoğulu bir operatörün iş ortağı olarak yazılım servisleri gelir trafiğini doğudan batıya çevirdi. Genelde batılı şirketler Uzak Doğu’dan hizmet alırlar ama bu kez tam tersini yapmayı başardık”.
Sayısal pazarlama kampanyalarını Pazaryeri’nin kuracağı bu platform üzerinde yürütecek olan True, ilk adım olarak True müzik hizmetini abonelerine sunacak. Aboneler dinlemek istedikleri parçaları tercihlerine göre Web ve mobil uygulamalar üzerinden çevrimiçi ya da çevrimdışı dinleyebilecekler.
ETİKETLER : Sayı:934

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics