Bilişim Dünyası 10 ŞUBAT 2014 / 14:02

Patent alışverişi

Twitter IBM’den 900’ü aşkın patent satın aldı.IBM ve Twitter, patent ve çapraz lisans anlaşması imzaladığını duyurdu. Anlaşma kapsamında Twitter, 21 yıldır ABD Patent listesinde lider konumda bulunan IBM’den 900’den fazla patent aldı.Twitter, IBM'den 900’den fazla patent aldığını ve iki şirketin çapraz lisans anlaşması imzaladığını duyurdu. Anlaşmanın finansal detayları açıklanmadı. Konuyla ilgili konuşan Twitter’in Hukuk Direktörü Ben Lee: "IBM'den aldığımız patentler ve lisans anlaşması bize daha fazla fikri mülkiyet koruması sunduğu gibi, hizmetimizi kullananlar adına daha fazla inovasyon yaratmamız için özgürlük de tanıyacaktır " dedi.

IBM Türk Teknoloji Lideri Kıvanç Uslu ise: "Twitter ile imzaladığımız anlaşma IBM’in patentli buluşlarının değerini yansıtmaktadır. Aynı zamanda da geniş patent portföyümüze erişim lisansı sunma konusundaki bağlılığımızın da bir göstergesidir. Twitter ile verimli bir işbirliğinin önünü açan bu süreçten mutluluk duyuyoruz" dedi. 

IBM, 2013 yılında 6,809 patent alarak önceki yıllardaki gibi yeni bir rekora imza attı ve 21’inci kez ABD patent listesinde lider seçilmişti. En yenilikçi şirketlerden olma misyonunu sürdüren IBM, bilişim dünyasının gelişmesine  yardımcı oluyor. Diğer sosyal ağlar popülerliğini yitirirken Twitter'ın , yeni patentleriyle gelişmesini hangi yönde sürdürüreceği merakla bekleniyor.

 

 
ETİKETLER : IBM patent Twitter

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics