Bilişim Dünyası 07 AĞUSTOS 2014 / 10:12

Patent davaları tek cephede toplandı

Apple ve Samsung, ABD hariç, karşılıklı açtıkları patent davalarından vazgeçme kararı aldı. Patent savaşı artık tek cephede devam edecek. 9 ülkede patent anlaşmazlığı yüzünden mahkemelik olan teknoloji devleri sadece ABD'deki patent davalarını sürdürecekler. Avustralya, İtalya, Almanya, Fransa, Japonya, Hollanda, Güney Kore ve İngiltere’deki davalar iptal edildi.

2011 yılında Apple'ın Samsung'a karşı açtığı ilk patent ihlali davası, bu konuda bir domino etkisi yarattı.  Milyonlarca Dolarlık davalar, temyiz talepleri, red davalarıyla uzadı. Samsun'un da açtığı davalar aynı şekilde vakit aldı ve bilişim hukukunun gündemine yerleştir. Dava süreçleri derinleştikçe, patent ihlali konusu detaylandı. Akıllı telefon serisinin tasarımı, dosya paylaşım teknolojileri gibi farklı alanlarda, farklı ülkelerde davalar açıldı. Tablet ve akıllı telefon pazarının hakim  ilk iki şirketi, karşılıklı davalarını kah kazanıyor, kah kaybediyor. En sonunda Samsung ve Apple 9 ülkeye yayılan patent savaşlarını tek bir cephede toplama kararı aldı. 
ETİKETLER : Apple patent Samsung

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN