Bilişim Dünyası 20 MAYIS 2013 / 08:09

Paydaşlar Ankara Kalkınma Ajansı’nı sahiplendi

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından 15 Mayıs tarihinde Devlet Destekleri Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç.Dr. Asım Balcı, Ankara Kalkınma Ajansı’nın kurulmasından bu yana 2,5 yıl geçtiğini söyleyerek, hızla kurumsallaşma sürecine girildiğini kaydetti. Ankara Kalkınma Ajansı olarak planlama çalışmalarının devam ettiğini belirten Balcı, “Onuncu Ulusal Kalkınma Planı ile eşgüdümlü şekilde yenisinin hazırlıklarını sürdürüyoruz. Ankara’nın 2023’e kadarki bölge planını, stratejisini, vizyonunu ortaya çıkaracak çalışmalar yapacağız. Özellikle TİKA kanalıyla yurtdışında ülkemizin yapmış olduğu birtakım yatırımların yerli kaynaklarla finanse edilmesi için işbirliklerini sürdürüyoruz” açıklamasını yaptı.
Bölgedeki paydaşların Ankara Kalkınma Ajansı’nı önemli ölçüde sahiplendiğini söyleyen Balcı, Ankara’da daha fazla kurum ve kuruluşun desteklerden faydalanmalarını istediklerini dile getirdi. Yeni mevzuatla Kalkınma Ajansı’nın bundan sonraki süreçte kurumların verdiği desteklere yol gösterici bir yapıya kavuştuğuna dikkat çeken Asım Balcı, “Hazırlamış olduğumuz bölge planları, merkezde bakanlığımızın ve ardından da Bölgesel Gelişim Komitesi’nin onayına sunuluyor, ondan sonra da bağlayıcı bir mevzuat haline dönüşüyor” dedi.

Diğer devlet destekleri
Toplantıda Ankara Kalkınma Ajansı’nın verdiği desteklerin yanı sıra; Ekonomi Bakanlığı’nın yürüttüğü teşvik sistemi, TÜBİTAK TEYDEB, KOSGEB, Teknokent Destekleri, Orta Anadolu İhracatçılar Birliği Dış Ticaret Destekleri, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın TARYAT ve diğer destekleri hakkında bilgi verildi.
ETİKETLER : Sayı:922
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN