Bilişim Dünyası 23 NİSAN 2011 / 00:20

Pazarda yeni ürün yeni şirket

NG Gate şirketi, Chip PC Technologies’in farklı ihtiyaçları adresleyen ince istemci modellerini Türkiye pazarına taşıyacak.

NG Gate, Chip PC Technologies’in ürünlerini Türkiye pazarına taşıyacak.

Sistem çözümleri, ağ çözümleri ve bakım destek hizmetleri veren Bilmax içinden Chip PC Technologies’in Türkiye dağıtıcılığını yapan yeni bir şirket doğdu. NG Gate adını taşıyan şirket, Chip PC Technologies’in farklı ihtiyaçları adresleyen ince istemci modellerini Türkiye pazarına taşıyacak. Ürünlerin, merkezi bir sunucu yapısı üzerinden küçük cihazlarla ekranlar üzerinden çalışılmasına olanak sağladığını belirten NG Gate Genel Koordinatörü Semim Özyurtlu, normal PC’lere göre sağladığı önemli enerji tasarrufu ve güvenlik unsurlarına dikkat çekti. NG Gate olarak öncelikle yaptıkları çalışmanın sanallaşmış ortama taşınan bilgilerle hizmet alan şirketin veya kurumun ürünler üzerinde ne kadar verimli çalışılabildiğinin ortaya konması olduğunu belirten Özyurtlu, “Ürünlerimiz askeriye, emniyet ve üniversiteler tarafından kullanılıyor. Şu an Kara Kuvvetleri’nde bir çalışmamız var. Kara Harp Okulu, Tuzla Piyade Okulu, devlet hastaneleri ve bankalarda çalışmalarımız var” diye konuştu.

Farklı avantajlar sunuyoruz
Sundukları Chip PC modellerinin pek çok açıdan avantaj sunduğunu belirten Özyurtlu, güvenlik açısından kullanıcıya verilen yetkiler doğrultusunda çalışmaya olanak sağlayan yapısıyla öne çıktığını vurguladı. Çalışılan dosya, alınan çıktı ya da yapılan gönderilerin de kontrol altında tutulabildiğini belirten Özyurtlu, “Askeriye ve emniyet gibi yerlerde herkesin yongalı bir kimliği oluyor. Üniversiteler de, bu sisteme doğru gidiyor. Öğrenci gittiği zaman, kartın üzerindeki yongayla bilgisayara girdiği zaman ekranı otomatik olarak geliyor” diye konuştu. Kurumsal yapılarda Chip PC ile kullanışlı modellerin oluşturulmasının sözkonusu olduğunu belirten NG Gate Yönetim Kurulu Başkan Vekili Aşkın Çınar da, “Özellikle bankalarda müfettişler denetlemelere giderler. Kartları ile birlikte gittiklerinde direkt kartı takarak kendi bilgisayarlarına gittikleri yerde ulaşıp ve kendi bilgisayarımıymış gibi çalışabilirler. Hem güvenlik hem de kullanım kolaylığı açısından avantajlı” dedi. Chip PC modellerinin kullanımında bir başka önemli avantajın da arıza ve sistem problemlerinin azalması olduğunu belirten Çınar, programsal arızalarda sunucu üzerinden yapılan güncellemelerle arızalar kısa süreçte çözüldüğünü belirterek “Arıza bildirildiğinde uzak erişimle sunucuya gidilerek, dosyalara bakılıyor ve işletim sistemi güncellenebiliyor” diye konuştu.

Dört farklı model
Chip PC Technologies dağıtıcısı olarak Priz PC, EX PC, Extreme PC, Plug PC modellerinden oluşan dört farklı modeli pazara sunduklarını belirten Aşkın, tüm modellerin değişik ihtiyaçları karşıladığını dile getirdi. Extreme PC’nin 32 gigabaytlık sabit disk kapasitesi sunduğunu ifade eden Aşkın, “Bu modelin önemli bir özelliği tek bir cihazdan dört ayrı ekran elde edilebilmesi. Bu PC ile bir kurumun yöneticisi bir ekrandan borsayı takip eder, bir ekrandan kendi şirketiyle ilgili bilgi aktarımını takip edebilir, bir ekrandan özel görüşmelerini yapabilir. Aslında dört model de değişik ihtiyaçları adresliyor. Hepsinin boyutları tipi kullanımları farklı” şeklinde konuştu. Özyurtlu, “Eğitim, sağlık, büyük özel kuruluşlar ürünümüzü anlatacağımız sektörler arasında yer alıyor. Emniyet ve askeriyede de çalışmalarımız devam edecek. Bir bayi iş ortağı yapısı da oluşturuyoruz. Bununla ilgili eğitimler yaparak yetkin iş ortakları yaratmaya çalışıyoruz” diye konuştu.
ETİKETLER : Sayı:818

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN