Bilişim Dünyası 02 HAZİRAN 2014 / 08:28

Pazarlama çağında M2M zamanı

Pazarlama ve teknoloji dünyasının uzmanları web 3.0’da makineler arası iletişimi ve yeni teknolojilerin pazarlama dünyasına katkılarını konuştu. Web 3.0 etkinliği 22 Mayıs’ta Salt Galata’da teknoloji ile pazarlamayı buluşturdu. İnsanların teknolojiyle ilişkilerine değinen Avea’dan Antropolog Nihan Muti teknoloji korkusu sunumunda, kültürel yapının artık çok daha hızlı değiştiğini ve teknolojinin ve makinelerin bu evrimin bir parçası olduğunu anlattı. Intel Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Yalım Erişten, konuşmasında Web 1.0’da sadece ekrandan bize sunulanı izlediğimizi, Web 2.0 ile biraz daha yaratıcılığımızı artırdığımızı ve sosyalleşmeye başladığımızı, Web 3-0’da ise iyice bütünleştiğimizi dile getirdi.
Etkinlikte “Müşteri 3.0” başlıklı bir sunum yapan Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk, Web 3.0 ile birlikte, iletişimde yepyeni bir çağın başladığını vurguladı. “M2M iletişimde işin özü; problemin göstergesi olan şeyi algılamak, sorunu doğru şekilde analiz edip ne anlama geldiğini anlamak ve doğru aksiyon alabilmektir” dedi.
SAP Türkiye Pazarlama Direktörü Erdem Aksakal analitik öngörü modelinden bahsetti. Aksakal, kullanım alışkanlıkları analizinin yapılması gerektiğini anlattı. United People CEO’su Emre Faks, yaptığı konuşmada artık hayatta her şeyi makinelerle yaptığımızı, ajanslar için en önemli noktanın ise makinenin içindeki yazılımın olduğunu söyledi. GFK Türkiye Genel Müdürü Fulya Durmuş, teknolojinin gündeminde yazılım, veri gündemi, ağ dönemiyle gelen yeni iş modellerini ve donanımın yeniden yapılandırılması olduğunu ifade etti. Durmuş “Giyilebilir teknolojilerin ilerlemesi mobil bağlantılı cihaz ve hizmet ağlarının gelişmesini gerektirir ve gelişime çok büyük katkıda bulunacaktır” dedi.
ETİKETLER : Sayı:974

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics