Bilişim Dünyası 23 TEMMUZ 2016 / 11:52

PC yaşam döngüsü yönetimi kolaylaşıyor

HP Inc., müşterilerine HP’nin en yeni PC teknolojilerine erişme imkânı tanıyan, cihaz yönetimini geliştiren, BT kaynaklarını şirket işleri için kullanılabilir hale getiren yeni bir hizmetini kullanıma sundu. HP Device as a Service (DaaS); PC teknolojilerinin satın alınması, kurulması ve yönetilmesi süreçlerindeki riskleri ortadan kaldırmayı hedefliyor. HP DaaS, hem cihazları hem servisleri kapsayan ve ön yatırım bedelinin bulunmadığı tek bir sözleşme ile öngörülebilir yıllık maliyet avantajı yaratarak BT birimlerine kaynaklarını ihtiyaç duyulan diğer projelere yönlendirmede esneklik sağlıyor. HP Türkiye Genel Müdürü Filiz Akdede, bu yeni hizmetle ilgili şu bilgileri verdi:
“Cihaz yönetimindeki karmaşıklığı ortadan kaldırarak müşterilerimize, ihtiyaç duydukları teknoloji ve desteğe erişim ve söz konusu teknolojileri kurumlarına yerleştirme konusunda daha basit bir yöntem sunmak istiyorduk. HP DaaS da kurumların, PC altyapılarını işletme süreçlerinde teknolojilerimize ve uzmanlığımızdan faydalanmalarına imkân tanırken, kaynaklarını işlerini büyütmek için kullanmalarını mümkün kılıyor. HP DaaS, müşterilere birden fazla yılı kapsayan bir süre boyunca PC’leri için aylık bazda koltuk başına bir ücret ödeme imkânı tanıyor. Bu abonelikle müşteriler HP’nin düzenli teknoloji güncellemeleri,  kuruma özel hizmetleri ve desteğinden yararlanacak.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN