Bilişim Dünyası 01 OCAK 2012 / 16:16

Peak Games, 19 milyon dolar yatırım aldı

Gelişen pazarların en hızlı büyüyen sosyal oyun şirketi Peak Games, gerçekleştirdiği yeni satın almalar, iş ortaklıkları, sosyal oyunlar ve aldığı yatırımlarla Türkiye ve MENA bölgesi (Ortadoğu, Kuzey Afrika) gibi gelişen pazarlarda büyümeyi sürdürüyor. Şirket son olarak Umaykut ve Erlikhan isimli iki strateji oyunu stüdyosunu satın aldı ve aralarında RockYou’nun da bulunduğu şirketlerle yeni iş ortaklıkları gerçekleştirdi. Umaykut, Happy Farm ve 101plus isimlerinde üç yeni oyuna daha imza atan şirket Bizim Çiftlik ve Okey gibi popüler oyunlarının da içeriğini güncelleyip geliştirdi. Şirket Earlybird Venture Capital, Hummingbird Ventures gibi yatırım şirketlerinden aldığı 11,5 milyon dolarlık yatırımlarla birlikte toplamda 19 milyon dolar fon elde etmiş oldu. Peak Games, elde ettiği bu son yatırımları pazarda genişleme, oyun stüdyosu alımları, işe alım ve kullanıcı bağlılığı amaçları için kullanacak. Şirketin ulaştığı aylık kullanıcı miktarı ise 16 milyona ulaşmış durumda. Konuyla ilgili olarak değerlendirmede bulunan Peak Games Kurucusu ve CEO’su Sidar Şahin:
“Türkiye ve Ortadoğu gibi pazarların doğasını anlamak Peak Games’in DNA’sında var! Şu anda oyuncuların ne tür oyunlardan hoşlandıklarını gerçekten anladığımız bir noktadayız. Bununla birlikte belirli bölgelerde yeni kullanıcılara nasıl ulaşacağımızı, oyunun yaygınlaşmasını tetikleyen etkenleri ve bunları nasıl kâr ve büyümeye dönüştürebileceğimizi de biliyoruz. Oyun geliştirme stüdyolarımız piyasadaki en iyi oyunları oluşturmaya odaklanmış durumda. Umaykut’u bünyemize katmamızla birlikte yeni nesil odaklı oyunlar yaratma konusunda daha da büyük bir heyecan içerisindeyiz” diye konuştu.
ETİKETLER : Sayı:852

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN