Bilişim Dünyası 30 HAZİRAN 2017 / 10:00

Penta, Chaos Group’un tek yetkili dağıtıcısı oldu

Penta Teknoloji, dünyanın önde gelen görselleştirme yazılımı üreticilerinden Chaos Group’un Türkiye’deki tek yetkili dağıtıcısı oldu. İmzalanan anlaşma kapsamında endüstriyel tasarım yazılımları alanındaki yatırımlarına bir yenisini ekleyen Penta Teknoloji, satış öncesi ve sonrası katma değerli hizmetlerinin yanında bayi ağıyla da Chaos Group ürünlerini daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyor.
Chaos Group tarafından geliştirilmiş bir render motoru olan V-Ray, küresel bazda önde gelen tasarım stüdyoları, mimarlık firmaları, reklam ajansları ve görsel efekt şirketleri tarafından 3D grafik uygulamaları için kullanılıyor. En yaygın kullanıldığı alan ise mimari görselleştirmeler. V-Ray başta Autodesk® 3ds Max® olmak üzere Autodesk Maya®, Autodesk Revit®, Rhinoceros, Maxon Cinema 4D, SketchUp, Softimage XSI ve Caligari trueSpace gibi çok sayıda 3D grafik uygulamasını destekliyor.
Penta Teknoloji ve Chaos Group arasında yapılan anlaşma doğrultusunda, iş ortakları V-Ray ürünlerini Penta’nın B2B portalı Bayinet üzerinden satın alabilecekleri gibi, ara dağıtıcı olan bayilerden de tedarik edebilecekler. V-Ray for SketchUp ve V-Ray for Cinema 4D ürünleri için, Penta Teknoloji iş ortaklarından FGA Mimarlık ana yetkili satıcı olarak atandı. 
Penta Teknoloji Satış Pazarlama Direktörü Necmi Ön, “En büyük hedefimiz iş ortaklarımıza katma değerli, uçtan uca çözümler sunmak. Türkiye’de tek yetkili dağıtıcısı olduğumuz Autodesk ürünlerinin yanı sıra farklı endüstriyel tasarım uygulamaları için de önemli bir tamamlayıcı ürün olan V-Ray’in ürün yelpazemizde bulunması, bu hedefimiz doğrultusunda bizler için çok önemli” dedi. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics