Bilişim Dünyası 25 HAZİRAN 2016 / 15:16

Penta, IBM ile SoftLayer dağıtıcılık anlaşması imzaladı

Penta Teknoloji, bulut altyapı sağlayıcısı IBM Softlayer’ın yetkili dağıtıcısı oldu. IBM ile mevcut dağıtıcılık anlaşmasına, “Hizmet olarak Altyapı” (IaaS) çözümü SoftLayer’ın dağıtıcılığını da ekleyen Penta Teknoloji, böylece SoftLayer bulut hizmetlerini iş ortakları aracılığı ile pazarlayabilecek. IBM tarafından 2013 yılında satın alınan SoftLayer, halen ABD, Asya ve Avrupa’da 46 veri merkezindeki küresel bulut platformu ile 20 binin üzerindeki müşterisine bulut merkezli, yoğun performanslı mobil, sosyal medya, oyun ve analitik uygulamalar için altyapı sunuyor. Penta Teknoloji Genel Müdürü Mürsel Özçelik, işbirliği ile ilgili şu bilgileri verdi:
“Bulut temelli teknolojilere ve dijitalleşmeye yaptığımız yatırımlara bir yenisini daha ekleyerek, IBM’in bulut altyapı çözümü SoftLayer’ın dağıtım haklarını aldık. SoftLayer’ın tüm sektör ve ölçekteki kurumlara bayi kanalımız ile satışının yanında, bayilerimizin destek ihtiyacına da cevap verecek bir organizasyon oluşturduk.”
 
 
 
ETİKETLER : 1078 Penta IBM SoftLayer
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN