Bilişim Dünyası 08 HAZİRAN 2016 / 16:05

Penta, IBM Softlayer’ın yetkili dağıtıcısı oldu

Penta Teknoloji, bulut altyapı sağlayıcısı IBM Softlayer’ın yetkili dağıtıcısı oldu. IBM ile mevcut dağıtıcılık anlaşmasının yanına şirketin “Hizmet olarak Altyapı” (IaaS) çözümü SoftLayer’ın dağıtıcılığını da ekleyen Penta Teknoloji, SoftLayer bulut hizmetlerini iş ortakları aracılığı ile pazarlayabilir duruma geldi. IBM tarafından 2013 yılında satın alınan SoftLayer, bugün ABD, Asya ve Avrupa’da yer alan 46 veri merkezindeki küresel bulut platformu ile 20 binin üzerindeki müşterisine bulut merkezli, yoğun performanslı mobil, sosyal medya, oyun ve analitik uygulamalar için altyapı sunuyor.
 
Penta Teknoloji Genel Müdürü Mürsel Özçelik, “SoftLayer’ın tüm sektör ve ölçekteki kurumlara bayi kanalımız ile satışının yanı sıra bayilerimizin destek ihtiyacına da cevap verecek bir organizasyon oluşturduk. Bu doğrultuda, IBM SoftLayer’ın Penta Teknoloji’nin gücü ile Türkiye’deki her ölçekteki işletmeye gireceğine inanıyoruz” dedi. 
ETİKETLER : Penta IBM Softlayer

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN