Bilişim Dünyası 30 NİSAN 2016 / 13:34

Penta, Microsoft’ta kapsamını daha da genişletiyor

Penta Teknoloji, Microsoft ile işbirliğinin kapsamının, hâlihazırdaki ISV (Bağımsız Yazılım) dağıtıcılığının yanı sıra Microsoft OEM ürünlerinin dağıtıcılığının eklenmesiyle genişlediğini duyurdu. Penta Teknoloji’nin sahip olduğu bayi ağıyla tüm Türkiye genelinde KOBİ’lere yüksek erişim sağlayabilmesi nedeniyle, bu işbirliğinin yasal işletim sistemi kullanımını artırma yönünde önemli bir adım olması bekleniyor. Türkiye’nin her köşesinde bayilere ulaşması ile üretici tercihlerine yön veren Penta Teknoloji, bünyesindeki markalarla PC pazarındaki ürünlerin dağıtımının yüzde 27’sini gerçekleştiriyor. Penta Teknoloji Satış Pazarlama Direktörü Fatih Erünsal, Microsoft OEM ürünlerinin dağıtımına yönelik şu bilgileri paylaştı:
“Penta Teknoloji’nin bu başarısında Türkiye’deki masaüstü ve dizüstü bilgisayar dağıtımının üçte birini yapan ve tüm Türkiye’deki bayilere dokunan bir organizasyon olmamızın etkisi büyük. Ancak gerek değişen pazar koşullarına uyum, gerek inovasyon ve katma değerli hizmet anlayışına verdiğimiz önem bize bu başarıları getiren etkenler. Amacımız; ürün gamımızı genişletmenin ötesinde, sahip olduğumuz ve sürekli geliştirdiğimiz hizmet anlayışımızla müşterilerimize uçtan uca çözümler sunmak ve iş ortaklarımızla büyümek.”
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN