Bilişim Dünyası 06 TEMMUZ 2015 / 06:33

Penta, Sayısal Grafik’i bünyesine kattı

Penta Teknoloji, 1992 yılından bu yana Autodesk’in Türkiye’deki Katma Değerli Yetkili Dağıtıcılığı’nı üstlenen Sayısal Grafik’in hisselerini satın aldı. Böylece iki şirket, katma değerli çözüm sunma ve iş ortağı ağını geliştirme adına önemli bir güç birliği yaparken, Penta, bu satın alma ile Autodesk’in Türkiye’deki tek Yetkili Dağıtıcısı oldu.

Penta yeni yapıyla imalat, yapı tasarımı, inşaat, altyapı, haritacılık, ürün tasarımı, medya ve eğlence sektörleri ile bu sektörlere hizmet sunan iş ortaklarına bilgisayar destekli tasarım konusunda eksiksiz bir çözüm yelpazesi sunacak.

Penta ve Sayısal Grafik’in birleşmesinin hem sektör hem de iş ortakları adına önemine işaret eden Penta Satış & Pazarlama Direktörü Necmi Ön, “Autodesk ürün ailesinin tüm bileşenleriyle tedarik zincirimizdeki yerini almasıyla, iş ortaklarımıza büyük iş fırsatları yaratacağımıza inanıyoruz. Geniş kapsamlı demoların gerçekleştirilebileceği demo merkezi altyapısı, presales ekibi, PoC desteği gibi katkıları Autodesk çözümleri için de arttırarak sürdüreceğiz” dedi.

Sayısal Grafik Kurucu Ortağı ve Satış Müdürü Arda Serim de, “Hedefimiz, Autodesk çözümleri açısından Türkiye’de sağlıklı ve sürdürülebilir büyümeyi devam ettirmek için pazarı büyütmek ve pazar payını artırmak” bilgisini verdi.

 
ETİKETLER : 1029

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics