Bilişim Dünyası 06 TEMMUZ 2015 / 06:33

Penta, Sayısal Grafik’i bünyesine kattı

Penta Teknoloji, 1992 yılından bu yana Autodesk’in Türkiye’deki Katma Değerli Yetkili Dağıtıcılığı’nı üstlenen Sayısal Grafik’in hisselerini satın aldı. Böylece iki şirket, katma değerli çözüm sunma ve iş ortağı ağını geliştirme adına önemli bir güç birliği yaparken, Penta, bu satın alma ile Autodesk’in Türkiye’deki tek Yetkili Dağıtıcısı oldu.

Penta yeni yapıyla imalat, yapı tasarımı, inşaat, altyapı, haritacılık, ürün tasarımı, medya ve eğlence sektörleri ile bu sektörlere hizmet sunan iş ortaklarına bilgisayar destekli tasarım konusunda eksiksiz bir çözüm yelpazesi sunacak.

Penta ve Sayısal Grafik’in birleşmesinin hem sektör hem de iş ortakları adına önemine işaret eden Penta Satış & Pazarlama Direktörü Necmi Ön, “Autodesk ürün ailesinin tüm bileşenleriyle tedarik zincirimizdeki yerini almasıyla, iş ortaklarımıza büyük iş fırsatları yaratacağımıza inanıyoruz. Geniş kapsamlı demoların gerçekleştirilebileceği demo merkezi altyapısı, presales ekibi, PoC desteği gibi katkıları Autodesk çözümleri için de arttırarak sürdüreceğiz” dedi.

Sayısal Grafik Kurucu Ortağı ve Satış Müdürü Arda Serim de, “Hedefimiz, Autodesk çözümleri açısından Türkiye’de sağlıklı ve sürdürülebilir büyümeyi devam ettirmek için pazarı büyütmek ve pazar payını artırmak” bilgisini verdi.

 
ETİKETLER : 1029
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN