Bilişim Dünyası 16 OCAK 2016 / 16:48

Penta Teknoloji’nin e-ticaret sitesi Bayinet yenilendi

B2B e-ticaret sitesi Bayinet, 2016’ya yenilenerek girdi. Kullanıcı deneyimi araştırmaları ve farklı profillerdeki Penta Teknoloji iş ortaklarının görüşleri doğrultusunda, son teknolojiler kullanılarak hayata geçirilen Bayinet V3, geliştirilmiş ERP, CRM ve iş zekası altyapıları ile daha akıllı, hızlı ve kullanımı kolay hale geldi.

Küresel kullanıcı deneyimi metodolojileri kullanılarak, kullanıcı dostu bir arayüzle yeniden tasarlanan Bayinet’in ekran tasarımı çalışmalarının her aşamasında Penta iş ortakları sürecin merkezinde. Bayinet V3, tüm akıllı telefon, tablet gibi mobil cihazlara uyumlu bir şekilde ve yalın bir tasarımla hazırlandı.

Penta Teknoloji Genel Müdürü Mürsel Özçelik, ‘Bayinet’in yenilenmesi iş ortaklarımıza her alanda sağlamayı hedeflediğimiz kesintisiz desteğin en önemli parçası. Yeni sürümün operasyonel verimlilik anlamında tüm iş ortaklarımıza katkı sağlayacağı inancındayız” derken, BT ve İş Geliştirme Direktörü Yasemin Budak ise ‘Mon teknolojiler ile yenilenen Bayinet’i iş ortaklarımızın kullanımına sunmanın heyecanını yaşıyoruz’’ dedi.

Esnek bir yapı sağlandı

Bayinet V3’te sistem altyapısı tamamen yenilenerek, daha iyi bir performans ve genişletilebilirlik hedeflendi. İlerleyen zamanlarda Bayinet’e eklenecek yeni modüllerin kolay entegrasyonu için yazılım mimarisi yeniden oluşturuldu ve esnek bir yapı sağlandı. Yeni eklenen entegrasyon yazılımı ile stok bilgisi gibi güncelliği kritik olan veriler gerçek zamana yakın olarak sunulabilir hale getirildi. Yeniden geliştirilen arama fonksiyonu ile de ürünlere kolay ve hızlı ulaşım sağlandı.

Geliştirilmiş Lisanslama Modülü sunan Bayinet V3’te, lisanslı yazılım ürünlerinin sipariş süreci yüzde 70 oranında kısaltıldı. Arama fonksiyonu sadeleştirilerek daha etkili hale getirilirken, filtreleme seçenekleri iyileştirildi. Ürün detay sayfalarında verilen teknik bilgilere HTML ve video içerikleriyle zenginleştirme ve tek sayfada gösterim kolaylığı sağlandı. www.bayinet.com.tr Outlet Market’te bulunan ürünlere daha kolay erişim için arama ve listeme fonksiyonları getirildi. Sepet kullanımı geliştirilerek, yönetimi kolaylaştırıldı.