Bilişim Dünyası 23 ARALIK 2015 / 15:14

Penta Teknoloji’nin hedefi; halka arz

Penta Teknoloji, 25’inci yılı geride bırakırken, şirketin mevcut durumuna ilişkin bilgileri ve önümüzdeki dönem hedeflerini düzenlediği basın toplantısında paylaştı. 2015 yılını 1,5 milyar liranın üzerinde ciroyla kapatacak olan şirket, 2016 yılında dağıtıcılığını yaptığı tüm markalarda lider olmayı, 2017’de de halka açılarak yeni satın almalarla yola devam etmeyi hedefliyor. Penta Genel Müdürü Mürsel Özçelik, şirketin kilometre taşlarını şu sözlerle dile getirdi:
 
“Penta kurulduğu günden bu yana sektördeki gelişmeleri yakından takip ederek, kendinin yanı sıra iş ortaklarını da yeni gelişmelere ve büyümeye taşıyacak doğru adımları atmaya odaklandı. Bu doğrultuda 1997 yılında Türkiye’nin alanında ilk B2B e-ticaret sitesi Bayinet.com.tr kuruldu. İlerleyen yıllarda Türkiye’de en çok kullanılan ilk 100 internet sitesi arasına giren Bayinet, aynı zamanda kredi kartı ile taksitli satış yapan ilk B2B sitesi olma unvanına sahiptir. Ülkemizde ve dünyada yaşanan ekonomik krizlere karşın gelişmeye devam eden Penta bayi kanalını daha da genişletirken; 2001-2006 arasındaki 5 senede 15 kat büyüyerek, teknoloji dağıtıcısı şirketler arasında ilk üçe girdi. 25. yaşı geride bıraktığı 2010 yılında Yıldız Holding bünyesine katılan Penta Bilgisayar, 2012 yılında Mersa Sistem ile birleşerek Penta Teknoloji adını aldı.”
 
Yeni satın almalar da gündemimizde
Bayinet’in yeni sürümünün gelecek günlerde duyurulacağını belirten Özçelik, “Kanala sunduğumuz avantajlar son kullanıcıya da avantaj olarak yansıyor. 10’dan 10’a Sevkiyat ile iş ortaklarımıza daha iyi hizmet sunabilmek adına ulaşabildiğimiz her bölgeye kendi sevkiyatımızla ulaşıyoruz” dedi. Özçelik şirketin hedeflerini ise şu sözlerle aktardı:
“2016 ve sonrası hedefimiz dağıtıcılığını yaptığımız tüm ürünlerde hem tedarikçilerimize hem müşterilerimize değer katarak bu alanda en iyi olmaya devam etmek. Teknolojik bireysel ürünler tarafında sahip olduğumuz yüzde 25 pazar payını koruyarak, katma değerli hizmetler ve kurumsal ürünlerdeki pazar payını yüzde 20’ye çıkaracağız. Katma değerli hizmetler ve kurumsal ürünler bundan sonra şirketimizin büyüme motoru olacak. 2017’de borsaya açılma hedefimiz var. Borsaya açılma sonrasında yeni satın almalarla ilgileneceğiz.’’
 
 
ETİKETLER : Penta Teknoloji

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics