Bilişim Dünyası 14 TEMMUZ 2014 / 08:05

Penta Teknoloji ve TP-Link’ten iş ortaklığı

Kablosuz ağ pazarının üreticilerinden birisi olan TP-Link ve Penta Teknoloji arasında dağıtıcılık anlaşması imzaladı.
İki şirket arasında imzalanan anlaşma ile birlikte Penta, TP-Link ürünlerinin dağıtımının yanı sıra, proje ve çözüm şirketlerine kurumsal ürünler tarafında da destek olacak.
TP-Link ile gerçekleştirilen bu işbirliğinin ürün gamını zenginleştirme hedefi doğrultusunda önemli bir adım olarak gördüğünü belirten Penta Satış Pazarlama Direktörü Murat İsen, TP-LIink’in Penta ile hızla büyüyen akıllı ev pazarı ve özellikle KOBİ segmentindeki şirketlerin tüm ağ ihtiyaçlarını karşılayacak geniş ürün yelpazesiyle Türkiye pazarında büyüyeceğini sözlerine ekledi.
TP-Link Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer ise 2010 yılından bu yana kendi ofisiyle Türkiye’de faaliyetlerini yürüten TP-Link’in doğrudan satış yapmadığını, ürünlerin dağıtımını dağıtıcılar ve bayileri aracılığıyla yaptıklarını söyledi. Gelişen iş hacmi ve çeşitlenen ürünler sonucunda dağıtıcılık yapılarını yenileme kararı aldıklarını aktaran Dinçer sözlerine şöyle devam etti:
“Penta, teknoloji sektöründe sürekli büyüyen, önemli bir tedarikçi. Bu işbirliğimizin sektörümüze de yeni bir soluk getireceğine inanıyoruz.”
ETİKETLER : Sayı:980