Bilişim Dünyası 11 EYLÜL 2016 / 11:42

Penta ve Arcserve yeni işbirliklerini duyurdular

Teknoloji dağıtıcısı Penta, veri koruma alanında faaliyet gösteren Arcserve ile yeni bir işbirliğine imza attığını duyurdu.
Penta Teknoloji Merkezi’nde Arcserve Türkiye İş Geliştirme Müdürü Kamil Dukul ve Penta Satış&Pazarlama Direktörü Necmi Ön katılımıyla düzenlenen toplantıda iş birliğinin detayları aktarıldı. Bu yeni işbirliği ile kurumsal teknolojiler alanındaki çözümlerini genişletmeyi hedefleyen Penta, sanal ve fiziksel ortamların şirket yerelinde veya bulut üzerinde yedeklenmesini sağlayan karma yapıdaki ortamlar için geliştirilmiş, imaj ve uygulama bazlı yedekleme ve replikasyon çözümü Arcserve ürünlerini de kullanıcılarına sunacak. Türkiye pazarında aktif bir stratejiyle yeniden büyümeyi hedefleyen Arcserve ise Penta’nın dağıtım altyapısını kullanarak bu hedeflerine ulaşmayı planlıyor. Arcserve’in Türkiye pazarındaki hedefi ise ciro olarak beş yıl içinde beş kat büyümek.
Penta’nın Satış Pazarlama Direktörü Necmi Ön şunları söyledi: “Uçtan uca çözüm sunma stratejimizin en önemli yapı taşlarından biri olan Yedekleme ve İş Sürekliliği konusunda Arcserve ile tek dağıtıcısı olarak başlattığımız işbirliğinin, pazarda çok olumlu etkiler yaratacağına inanıyoruz. Sanal, bulut temelli ve fiziksel sunucuların, yedekleme ve iş sürekliği süreçlerini tek bir arayüz üzerinden gerçekleyebilen esnek yapısı, anlık replikasyon, sektörün en performanslı tekilleştirme desteği ve rekabetçiliği ile Arcserve, hızla pazar payını arttırıyor. Katma değerli dağıtıcılığı yeniden tanımlayan Penta Teknoloji, Arcserve ile iş ortaklarına fark yaratan çözümler sunma yolundaki önemli bir hedefini daha gerçekleştirmiş oldu.”
Arcserve İş Geliştirme Müdürü Kamil Dukul ise işbirliğini şöyle özetledi: “Türkiye’deki büyüme hedeflerimize paralel şekilde mevcut kanal ağımızın güçlenmesine yönelik Penta Teknoloji ile önemli bir adım attık. İş Ortaklarımız ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunabilmek, artan piyasa ihtiyaçlarına anında cevap verebilmek için, kanal odaklı satış stratejimize uygun olarak Penta Teknoloji ile imzaladığımız yeni distribütörlük anlaşmamız bizim için çok önemli.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN