Bilişim Dünyası 05 OCAK 2016 / 15:43

Perakende sektörü için 3D çözüm

Dassault Systèmes'in yeni çözümünün 3D foto yetenekleri sayesinde tüketiciler, tabletler, akıllı telefonlar ve dokunmatik ekranı olan sistemler gibi bir dizi interaktif görüntüleme cihazı kullanarak, bir mağazada ya da web üzerinde ürün seçimi ve yapılandırması yapabiliyor, ürünleri kişiselleştirebiliyor. 3DEXPERIENCE platformunu temel alan “My Retail Theatre”, tüketim malları sektöründe çalışan şirketlere; interaktif ve yüksek kaliteli 3D görselleştirme yetenekleri kazandıracak. Perakendeciler bir yandan tüketici için seçenekleri artırırken diğer yandan büyük stok ihtiyacını azaltabilecek ve fiziksel mağazalarının büyüklüğünden bağımsız olarak geniş ürün yelpazesini sergileyebilecekler. 
Dassault Systèmes'in "My Retail Theatre" endüstri çözüm deneyimi, ürün geliştirme verilerini tüketiciye dönük kullanım için hem perakendeciler hem de tüketiciler için faydalı bir görsel deneyime dönüştürüyor. Sağladığı dijital süreklilik, tüm satış noktaları arasında tutarlı ve sorunsuz haberleşme için perakendecilerin ürün tasarımı aşamasında oluşturulan 3D master modelinin aynısı ile satış ve pazarlama varlıkları oluşturmalarını sağlıyor.
 
Envantere göre görüntüleme
3DEXPERIENCE platformunun 3D foto gerçekçi yetenekleri sayesinde tüketiciler, tabletler, akıllı telefonlar ve dokunmatik ekranı olan sistemler gibi bir dizi interaktif görüntüleme cihazı kullanarak, bir mağazada ya da web üzerinde ürün seçimi ve yapılandırması yapabiliyor ve ürünleri kişiselleştirebiliyor. Ayakkabılar, takılar, saatler, deri ürünler ve diğer tüketim malları, tüketiciler tarafından interaktif olarak keşfedilebiliyor ve benzersiz renkler, malzemeler ve dokularla özelleştirilebiliyor. Ürün bileşenleri mevcut envantere göre görüntüleniyor ve teslimat gerçekçi teslim süreleri esas alınarak yapılabiliyor. Tam olarak yapılandırıldıktan sonra tüketiciler, ödeme yaparak alışverişi tamamlayabilir ve sipariş ettikleri ürünlerini sosyal medyada paylaşabiliyorlar. 
Fiziksel stoklarını bu 3 boyutlu foto gerçekçi dijital görüntülerle değiştirerek perakendeciler, stoklarını artırmadan veya mağaza vitrinlerinin kalitesinden ödün vermeden tüketicilerine genişletilmiş bir ürün çeşitliliği sunabiliyor. Buna ek olarak, perakendeciler tüketicilerin beğeni ve eğilimleri hakkında daha fazla fikir edinebilir ve tüketicilerin çevrimiçi alışveriş oranlarını artırabiliyor.
Çözüm hakkında detaylar  http://www.3ds.com/industries/consumer-goods-retail/ adresinde yerini alıyor.
 
ETİKETLER : Dassault Systèmes

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics