Bilişim Dünyası 07 KASIM 2010 / 18:00

Perakende ve enerji parlayan yıldız

2009 yılıyla birlikte önemli bir çıkış yakalayan ve 2010’la birlikte kadrosuna kattığı 12 kişiyle büyüme eğilimini sürdüren SAS Türkiye’de 2010 hedefleri de yenilenmiş durumda. Faaliyet gösterdikleri sektörler içindeki derinliği artırdıklarını belirten SAS Türkiye Genel Müdürü Gökhan Nalbantoğlu, “Örneğin finans alanında üç arkadaşımız tam zamanlı bu alan için çalışıyor. Telekom tarafında Türk Cumhuriyetleri’nde işler yapmaya başladık. Bunun ötesinde lisans gelirlerimizin artmasında iki sektör perakende ve enerji aktif rol oynadı. Ayrıca yeni açtığımız stratejik iş ortaklıkları bölümü de bizim iş yapış biçimimizi önemli oranda etkileyecek bir model oluşturacak” dedi.
Danışmanlık ve teknoloji tarafında iş ortaklarıyla çalıştıklarını ifade eden Nalbantoğlu, “Danışmanlık tarafında risk yönetimi ve perakendecilik alanında Accenture ve CRM alanında Peppers&Rogers ile teknoloji tarafında da Teradata gibi önemli şirketlerle iş ortaklıkları yapıyoruz. Bu da kanal üzerinde doğru müşteriye doğru şekilde doğru çözümle gidebilme vizyonumuz çerçevesinde de ile bir işbirliği yapıyoruz. Kısaca iş ortaklıkları tarafında ciddi bir atılım içindeyiz” şeklinde görüş belirtti.
Son çeyrek çok önemli
Yılın üç çeyreğini başarıyla geçirdiklerini belirten Nalbantoğlu, “Tüm sektörde olduğu gibi yazılım şirketleri için de en önemli dönem içinde bulunduğumuz son çeyrek. Genel olarak kadromuzun genişlediği, bilinen uzman yöneticilerin aramıza katıldığı bir yılı geride bırakacağız. Biz küresel olarak da organik büyüyen ve bu kültürden gelen bir şirketiz. Yazılım dünyasında son dönemde hız kazanan şirket evliliklerini yakından takip ediyoruz. Organik büyüme stratejimiz devam edecek. Özellikle her yıl gelirlerinin yüzde 23’ünü Ar-Ge’ye ayıran bir şirket olarak bu yapının devam etmemesi de mümkün görünmüyor” dedi.

Etkinlikler devam edecek
Her yıl Kasım ayında gerçekleşen SAS Forum etkinliğini tekrarlamak istediklerini belirten Nalbantoğlu sözlerine şöyle son verdi:
“Ancak bu yıl Kasım ayında 10 günlük bir tatil var ve bu ayda da birçok etkinlik gerçekleştirilecek. Biz de hem konuları biraz daha olgunlaştırmak hem de etkinliği yılbaşına çekmek adına SAS Forum’u önümüzdeki yılbaşında gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Geçmiş yıllardaki etkinlikler kadar dolu bir içerik için de çalışmalarımız sürüyor.”

Sosyal âleme dikkat

Sosyal ağlarda şirketlerin süreçlerini çok iyi yönetmeleri gerektiğine değinen Gökhan Nalbantoğlu, “Şirketler yapısal olmayan verileri çok iyi analiz etmeli ve bu ağlarda kendileriyle ilgili tüm bilgilere doğru şekilde ulaşmalı. Bunun için ürünlerimiz mevcut ve bu konunun danışmanlığını da veriyoruz. Örneğin iyi bir üniversitede öğrenim gören bir kız öğrencinin sosyal ağlardaki kullanım alışkanlarından mezun olduktan sonra hangi otomobili ya da cep telefonunu seçeceğini kestirebilmek ya da seçilen markaya onu yönlendirecek iletişimi yapmak mümkün. Bu yüzden sosyal ağlar ayrı bir öneme de sahip” dedi.
ETİKETLER : Sayı:795

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics