Bilişim Dünyası 27 AĞUSTOS 2016 / 09:12

Pokemon yüzünden haklanmayın

Siber güvenlik şirketi Fortinet, Pokemon GO oyununun kodları üzerinde yaptığı incelemede, yakında çıkması beklenen Pokemon GO Plus bilekliğinin teknik detaylarına ulaşırken, olası tehditleri de ortaya çıkardı. Tersine mühendislik yöntemi ile yapılan incelemede, bileklik üzerinde poke topunu fırlatmak gibi fonksiyonları yerine girmek için bir düğmenin yer alması bekleniyor. RGB LED ve titreşim özellikleri ile çevrede pokemon olduğunda oyuncuyu uyaran bileklik, iletişimi de Bluetooth Düşük Güç teknolojisini kullanarak sağlıyor.
Güvenlik açısından kodları inceleyen Fortinet, zararlı bir kod tespit etmese de, tüm kodlara ulaşılması nedeniyle haklayıcıların kendi Pokemon GO Plus cihazlarını geliştirebileceği uyarısını yaptı. Hatta şirket, bu yönde bazı çalışmaların başladığı bilgisini de verdi. 
Örneğin akıllı telefon ile bileklik arasındaki eşleşmenin güvenliğine bağlı olarak bir siber saldırgan veya kıskanç bir rakip tarafından yapılacak müdahale ile bilekliğin pili hızla bitebileceği gibi, kullanıcılara çevrelerinde pokemon olduğu şeklinde sahte uyarılar da gönderilebilir. Pokemon GO Plus bilekliği olmadan da bu tarz sahte uyarılardan kaynaklanan sorunlara dikkat çeken Fortinet, bu nedenle Pokemon Go oyuncularına gittikleri yerler konusunda dikkatli olmaları uyarısını yaptı. 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN