Bilişim Dünyası 29 MAYIS 2016 / 10:39

POS güvenliği için 5 altın nokta...

İşletmelerin ihtiyaçlarına yönelik satış noktası (POS) ve arka ofis sistemleri çözümleri sunan Omni, restaurant, fastfood, pastane, kahve zincirleri gibi yiyecek içecek işletmelerinde kullanılan POS cihazları ve otomasyonlarının sistem güvenliğiyle ilgili dikkat edilmesi gereken altın noktaları açıkladı.
İşletmelerin, sahip oldukları verilerin gizliliğini sağlayarak, iş sürekliliklerini ve varlıklarını sürdürebildiğini ve sürekli güncellenen bir veri güvenliği çözümü kullanılmasının günümüzün tehdit atmosferinde işletmeler için önemli bir unsur olduğunu belirten Omni Genel Müdürü Fırat Ertan, sistem güvenliği açısından göz ardı edilmemesi gereken en önemli noktaları şu şekilde sıraladı:
 
İşletim sistemi güncelleme: Bütünleşik sistemlerde, bilgisayar sistemlerinde uygulanan işletim sistemi güncelleme işlemlerine gerek kalınmaz. İşletme hem zaman kaybı yaşanmaz hem de kısa sürelerde ekstra maliyetlerden kurtulmuş olur. Bütünleşik sistemler (embedded system) edinerek, zamansız güncellemelerle uğraşmayın ve vakit kaybı yaşamayın. 
Güncellenen veri güvenliği çözümü: İşletmeler, sahip oldukları verilerin gizliliğini sağlayarak, iş sürekliliklerini ve varlıklarını emin adımlarla sürdürebilirler. Bu süreklilik için güncellenen bir veri güvenliği çözümü kullanın. 
Özel donanım ve yazılım: Güvenlik riskleri ve kaçaklar, işletmelerin veri güvenliğini tehdit eden noktaların başında gelmektedir. Bütünleşik sistem kullanan cihazları tercih ederek, virüs bulaşma, sistem çökmesi gibi güvenlik risklerini ve kaçakları ortadan kaldırın. 
Akıllı kullanıcı anahtarları: Akıllı kullanıcı anahtarıyla sisteme giriş ve her türlü fonksiyonun yetki seviyelerine göre kullanımı gerçekleşebilmektedir. İşletmenizde akıllı kullanıcı anahtarları kullanarak her türlü para kaçağını önleyin. 
Denenmiş yazılım: POS sistemi yazılımları evrenseldir. İşletmelerinizde tüm dünyada denenmiş ürünleri tercih edin, yazılım hatalarının, yavaşlamaların, kaçakların önüne geçin. 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN