Bilişim Dünyası 15 AĞUSTOS 2010 / 18:10

Prefix.com.tr ile Türkiye çapında kitap dağıtımı

İdefix.com, yeni girişimi Prefix.com.tr ile yayıncı ve kitabevlerine yönelik olarak Türkiye çapında kitap dağıtım işine giriyor. İdefix, kitapçıların siparişlerini internetten vermelerini sağlayacak olan bu yeni B2B e-ticaret sitesiyle Anadolu’daki kitapçıların kitaba erişim sorununa bir çözüm getirmeyi hedefliyor.
Kitap sektöründeki dağıtım sorunlarının farkında olan ve bunların sektörün büyümesine engel olduğunu gören İdefix’in bu sorunları çözmek için hayata geçirdiği Prefix, Ağustos ayında Ege Bölgesi’nde test satışına başladı. Türkiye genelinde toptan kitap satışına Ekim 2010 itibariyle başlayacak olan Prefix, dağıtımdaki lojistik sorunlara çözüm getirmesinin yanı sıra sunduğu özel finans sistemi ile de kitabevlerinin finans yönetimi süreçlerini verimli hale getireceği ve kârlılıklarını artırmalarına yardımcı olacağı öngörülüyor. Prefix, il, bölge, kategori bazlı satış raporları sayesinde de kitabevleri ve yayınevlerinin kendi satış ve yayın politikalarını doğru yönetmelerine katkı sağlayacak. İdefix kendi projeleriyle beraber Prefix’in de tam olarak hayata geçmesiyle iki yıl içerisinde basılı kitap sektöründe yüzde 20’lik bir paya sahip olmayı hedefliyor.
Prefix’in tanıtıldığı basın toplantısı sırasında bir konuşma yapan EBİ Genel Müdürü Mehmet İnhan, Prefix.com.tr ile ilgili olarak şunları söyledi: “İdefix olarak kurulduğumuz günden beri yayınevleri ile çok yakın bir iletişim içerisinde bulunduk. Edindiğimiz deneyimler sayesinde bugün kitap sektörünün büyümesinin önündeki en önemli engellerden biri olan dağıtıma çözüm bulduğumuza inanıyorum. Yayınevleriyle yürüttüğümüz iyi ilişkiler doğrultusunda zaten bir süredir onların en önemli iş ortaklarından biri olarak çalışıyor ve 27 yayınevinin web sitesinin altyapı ve lojistik hizmetlerini karşılıyorduk. Prefix ile bu başarımızı bir adım öteye taşımış olduk. Hedefimiz iki yıl içerisinde Türkiye çapında 2 bin kitabevine dağıtım yapımak.” Prefix.com.tr üzerinden toptan kitap siparişi vermek ve Prefix’in sunduğu raporlama sisteminden yararlanmak isteyen kitabevlerinin tek yapması gereken, siteye üye olmak. Yapılan sözleşme sonrasında yüzlerce yayınevine ait en yeni kitapları görme fırsatı bulan kitabevleri, istedikleri kitapları, istedikleri adette sipariş verebilecek.
ETİKETLER : Sayı:784
YORUMLAR
ZİLAN KAYSİ 13 KASIM 2010 / 19:31 0 0
BEN ZİLAN KAYSİ MEHMETÇİK İ.Ö.O. OKUYORUM BİZİM KÜTÜPHANEMİZDE FAZLA KİTAP YOK . BİZDE SİZİN KİTAP DAĞITTIĞINIZI DUYDUK VE BU NEDENLE DE SİZDEN YARDIM İSTİYORUZ LÜTFEN AMA LÜTFEN BİZİ DUYUN ŞİMDİDEN SİZLERE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ VE ARTIK KİTAP OKUMAK İSTİYORUZ...

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics