Bilişim Dünyası 03 KASIM 2015 / 10:28

Proje Baharı için geri sayım başladı

Elektrik-Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği’nin (TET) düzenlediği Proje Baharı’nın beşincisi için hazırlıklar başladı. Etkinliğe 12 Şubat 2016 tarihine kadar başvuru yapılabilecek. TET AR-GE Proje Baharı etkinliğinde; Bilgi ve İletişim Teknolojisi Uygulamaları, Çevre ve Enerji Verimliliği Uygulamaları, Enerji Üretim, İletim ve Dağıtımına Yönelik Uygulamalar ve Diğer olmak üzere 4 farklı kategoride projeler yarışacak. Geçtiğimiz yıl 500 proje başvurusunun alındığı Proje Baharı’nda ön elemeden geçirilen projelerin sahipleri sunum için İstanbul’a davet ediliyor. Değerlendirme sonrası seçilen projeler, 6 Nisan 2016’da düzenlenecek etkinlikte sergilenecek. Gün boyu sürecek panellere de ev sahipliği yapacak etkinliğin ardından ödül töreni gerçekleşecek. Geçtiğimiz yıllarda yarışmaya katılarak başarı gösteren ve ticarileşen projeler de etkinlik günü sergi alanında olacak.
 
Seminerler, deneyimi taşıyor
Öte yandan, TET, Proje Baharı’nın tanıtım çalışmaları kapsamında üniversite gençlerini sektörün başarılı girişimcileri ile buluşturmaya da devam ediyor. Karadeniz Teknik Üniversitesi ile başlayan seminerlerin ikinci durağı Çukurova Üniversitesi oldu ve gençlere Proje Baharı etkinliğinin hedefleri, proje sahiplerine sağladığı kazanımlar hakkında bilgi verildi. Bu kapsamda Vestek Genel Müdürü Metin Salt, üniversite öğrencilerine, “Girişimcilik” üzerine kendi gözlemlerini ve sektördeki deneyimlerini aktardı. Salt, üniversite ve alınan eğitimin ötesinde, kendini geliştiren, girişken kişiliğe sahip insanların başarıyı yakaladıklarına dikkat çekerek, yalnızca olumsuzluklara odaklanmamak gerektiğinin altını çizdi.
 
ETİKETLER : 1044
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN