Bilişim Dünyası 17 AĞUSTOS 2015 / 01:33

Proje yönetimi, zirvede buluşacak

PMI (Project Management Institute) oluşumunun Türkiye yapılanması olan PMI-TR, her yıl PMSummit markası altında geniş katılımlı Proje Yönetimi Zirvesi düzenliyor. Bu yıl Ankara’da düzenlenecek 9’ncu zirvenin teması ise "Kalkınma ve Proje Yönetimi” (Development of Country and Project Management) olarak belirlendi. Ankara’da 27 Ekim’de gerçekleştirilmesi planlanan zirvede ulaştırma, finans, sağlık, bilişim, savunma, inşaat ve enerji sektörlerinden konuşmacılar farklı başlıklarda sunumlar gerçekleştirecek. Bunun yanı sıra, bilgi teknolojileri proje yönetiminde güncel bir konu olan ‘Agile Scrum’ ve ‘Etkili İletişim’ konularında ana salon oturumlarıyla eş zamanlı workshop oturumları gerçekleştirilecek. Detayların http://pmiturkey.org/summit/ankara/ sitesinde yer aldığı, tüm gün sürecek olan zirve, PMP sertifikalı Proje Yöneticileri için 7 PDU değerinde. Etkinlikte ele alınacak başlıklar ise şöyle sıralanıyor:

  • Kalkınma Programı ve Sürdürülebilir Büyüme

  • Paydaş İş Birliği (PPP Projeleri)

  • Proje Program Portföy Yönetimi

  • Çevresel, Sosyal, Ekonomik ve Kültürel Faktörler

  • İnsan Kaynağı Yönetimi

  • Proje Başarı Hikayeleri-Öğrenilmiş Dersler

  • İletişim ve Problem Yönetimi


Türkiye 9’uncu büyük pazar

PMI; küresel bazda ‘proje yönetimi’ alanında standartları belirleyen ve kâr amacı gütmeyen küresel bir kurum. Dünya üzerinde 700 bini aşkın üyesi ve 190 ülkede 260 "Chapter" ile yerel faaliyetlerde bulunan bu yapının Türkiye oluşumu PMI Türkiye “Chapter”ı (PMI TR- www.pmi.org.tr) da proje yönetimi konusunda farkındalık yaratma hedefiyle çalışıyor.

PMBOK (Proje Yönetimi Bilgi Birikimi Klavuzu) yerelleştirilmesi ve PMP Sertifikası sınavının Türkçe desteği ile sunulması çalışmalarını yapan PMI TR, yetkin ve yetişmiş ‘proje yöneticilerinin’ artmasını hedefliyor. PMI tarafından ‘dünyanın 9’unci en büyük pazarı’ olarak belirlenen Türkiye’de, proje yönetim pazarında 600’ün üzerinde üyesiyle PMI TR, kamu ve endüstrinin büyük markaları ile proje yönetimi profesyonelleri için merkezi bir görev üstlenmeyi hedefliyor.

 
ETİKETLER : 1034

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics