Bilişim Dünyası 14 EYLÜL 2015 / 00:45

Proline ve Bahçeşehir Üniversitesi’nden “akıllı” işbirliği

Proline, Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) tarafından uygulanan CO-OP Eğitim Modeli'ne dahil oldu. Bu iş birliği ile Proline, CO-OP kapsamında Güvenli ve Akıllı Şehirler kavramını Türkiye’de akademik anlamda ele alan ilk şirket olacak.

Proline, Türkiye’de Bahçeşehir Üniversitesi’nin (BAU) hayata geçirdiği CO-OP Eğitim Modeli’nin (Cooperative Education Program) Türkiye’de yükseköğretim sistemine getirdiği en özgün yeniliklerinden biri olan “Markalı Ders” kapsamında, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümüöğrencilerine 14 hafta boyunca sırasıyla “Veri”, “Altyapı”, “Sensör” ve “Enerji” kavramlarını temel alan, “Güvenli ve Akıllı Şehirler” modelinianlatacak. Öte yandan Proline profesyonellerince, günümüzde popülerliği hızla artan “Akıllı Platformlar”, “Akıllı Şehir Operasyon Merkezi” ve “Paranın İnterneti” gibi konular da ele alınacak.

Markalı ders nedir?

CO-OP Eğitim Modeli’nin Türkiye’de yükseköğretim sistemine getirdiği kavramlardan biri olan Markalı Ders; firmaların kendi alan, ürün, hizmet ve uygulamaları konusunda nitelikli işgücü yetiştirmek için Bahçeşehir Üniversitesi’nde kendi markalarıyla açtıkları dersler olarak tanımlanıyor.

Firmalar uygulamaya dönük olan bu derslerin içeriklerini sektör ihtiyaçlarına göre hazırlıyor. Bu dersler sektör temsilcileri tarafından veriliyor. Öğrenciler markalı dersleri seçmeli ders olarak alıyor ve kredi kazanıyor. Markalı dersler, alanda altyapı gerektirdiği için sadece ilgili bölüm veya bölümlerin altında CO-OP kodu ile açılıyor ve sadece o bölümlerin 3. ve 4. sınıf öğrencileri tarafından seçilebiliyor.

 
ETİKETLER : 1038

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics