Bilişim Dünyası 30 HAZİRAN 2014 / 08:15

Prolink, McAfee ile dağıtıcılık anlaşması imzalıyor

McAfee’nin kurumlara yönelik güvenlik çözümlerinden oluşan ürün gamının dağıtım ve pazarlama faaliyetlerini yürütecek.

Intel Security iştiraki olan McAfee ile Prolink, düzenledikleri bir basın toplantısı ile dağıtıcılık anlaşması imzaladıklarını duyurdu. Anlaşma ile birlikte Prolink, McAfee’nin kurumlara yönelik güvenlik çözümlerinden oluşan ürün gamının tamamının dağıtım ve pazarlama faaliyetlerini yürütecek.
Düzenlenen basın toplantısında konuşan ve güvenlik çözümlerinin Prolink açısından çok büyük önem taşıdığını ifade eden Prolink Genel Müdürü Ken Bradley, “Tüm dünyada her gün güvenlikle ilgili bir olay meydana geliyor. Örneğin geçtiğimiz günlerde ABD’nin büyük şirketlerinden birisinin CEO’su yaşanan bir saldırıdan dolayı istifa etmek zorunda kaldı. Bu yüzden güvenlik çözümlerine olan ilgi artarak devam ediyor. Güvenlik sektörü genel anlamda BT sektörüne göre daha hızlı bir büyümeye sahip. McAfee’nin güvenlik tarafında uçtan uca çözümleri bulunuyor ve bizim güvenlik portföyümüzü tamamlayacak. Güvenlik çözümleri bu işbirliği ile Türkiye’de daha da yaygın bir hale gelecek. Türkiye’de 80’e yakın çalışanımız, tecrübeli teknik ekibimiz, McAfee satıcılarına tüm aşamalarda destek olacak” dedi.
McAfee’nin Türkiye’de daha çok bir antivirüs üreticisi olarak bilinmesine rağmen aslında uçtan uca çözümler sunan bir marka olduğunu ifade eden McAfee Türkiye ve Azerbaycan Bölge Direktörü İlkem Özar, “Geçtiğimiz yıllarda Intel tarafından satın alınmasıyla birlikte McAfee’nin Intel Security’nin bünyesinde bir marka haline geldi. Türkiye’de çok önemli adımlar atıyoruz. Bu anlaşma ile birlikte başarımızı daha da geliştireceğiz” dedi.
Son yıllardaki kötü niyetli saldırganların amaçlarının değiştiğini belirten Özar, sözlerine şöyle devam etti: “Son yıllarda saldırganların amaçları ve yöntemleri değişti. Yeni amaçlar ve yöntemler birbirine daha bağlı yaklaşımları gerektiriyor. Biz bu ihtiyacı daha önceden görerek çözümlerimizi bu yönde geliştirdik. Tüm ürün ve çözümlerimiz birbiriyle bağlantılı bir şekilde çalışıyor. Örneğin bazı durumlarda saldırganlar sisteme sızarak haftalarca hatta aylarca bekleyip daha sonra saldırabiliyor. Kullanılan güvenlik çözümlerinin bu gibi saldırıları da tespit edebilmesi gerekiyor.“
Prolink’in Türkiye’de anlaştıkları ikinci dağıtıcı olduğunu ifade eden Özar, “Pazarda yaygınlık ve büyümeye çok önem veriyoruz. Piyasada ciddi bir potansiyel var. Bu yüzden ikinci bir dağıtıcıya ihtiyaç duyduk. Ülke çapında yaygınlığı, profesyonel çalışma tarzı ve iş ortaklarından gelen olumlu geri bildirimler bizim Prolink’i tercih etmemizde etkili oldu. Prolink’in katma değerli hizmetleriyle bize en iyi hizmeti vereceğine inanıyoruz” dedi.
ETİKETLER : Sayı:978
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN