Bilişim Dünyası 03 KASIM 2014 / 09:14

PTT 174 yaşında

PTT’nin kuruluşunun 174. yıldönümü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Bakan Yardımcısı Yahya Baş ve PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Osman Tural’ın katılımıyla 23 Ekim’de Ankara’da kutlandı.


Açılış konuşmasını yapan Osman Tural,  PTT olarak insanları buluşturmanın, birleştirmenin çabası içinde olduklarının altını çizerek “Bugün PTT olarak posta, lojistik ve banka hizmetlerimiz bulunuyor.  PTT, elektronikleşen çağa ayak uydurmak için hizmetlerinin tamamına yakınını elektronik olarak verme gayreti içinde. PTTBank geçen ay 32 milyon adet işlemi aşarak rekor kırdı” açıklamasını yaptı ve eskiyle bağları koparmadıklarını ancak eskiye bağlı kalmadan yeniliklere açık olduklarını kaydetti.

PTT teknolojiye ayak uyduruyor

Yahya Baş da,  PTT’nin günün şartlarına, teknolojinin gelişmesine ayak uydurarak kendi ayağının üzerinde duran ve böylece milli bütçeye katkı sağlayan bir kuruluş olduğunu vurgulayarak 2023 hedeflerine ulaşmada PTT’nin en büyük katkıyı sağlayacağını ifade etti.  Baş, "PTT'nin bugün geldiği noktaya iyi baktığımız zaman, geçmişte PTT'nin 'T’si satıldığı zaman PTT'nin tarihe karışacağı bekleniyordu ama öyle olmadı. PTT, günün şartlarına, teknolojinin gelişmesine ayak uydurarak kendini geliştirmiş ve yeni alanlar açmıştır" dedi.
ETİKETLER : 994

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN