Bilişim Dünyası 26 EYLÜL 2010 / 18:00

PwC görsel kimliğini yeniledi

Denetim, vergi ve danışmanlık hizmeti sunan PricewaterhouseCoopers; gerek müşterileri nezdinde gerekse faaliyet gösterdiği piyasalardaki konumlandırmasını ve algısını güçlendirmek için görsel kimliğini yeniledi. PwC’nin müşterileri, ortakları ve çalışanları ile yapılan uzun süreli görüşmelerin ardından yaratılan yeni logo kullanımı daha kolay ve çevrimiçi ortama daha uygun olacak şekilde tasarlandı. Canlı renkleri ve yalın tasarımıyla daha sıcak ve etkili bir görünüme kavuşturulması hedeflenen logosu ile PwC,
görsel kimliği ve marka vaadi ile rakiplerinden farklılaşmayı amaçlıyor. Yeni dönemde söylemlerinde müşterilerine katabilecekleri değeri ön planda tutacak olan PwC, müşterilerin beklentilerine nasıl en etkili şekilde cevap verebileceklerini de söylemlerine daha fazla taşıyacak. 1998 yılından bu yana, şirket içinde ve dışında “PricewaterhouseCoopers” adıyla birlikte kullanılan “PwC” kısaltması yenilenen görsel kimliğe paralel olarak şirketin yeni dönem ismi oluyor.
Kullanım açısından kolaylık sağlayan bu kısaltma PwC’nin faaliyet gösterdiği 151 ülkedeki şirketlerinin tek ve yalın bir isimle anılmasını sağlayacak. Hukuki açıdan kuruluşun resmi ismi “PricewaterhouseCoopers” olarak kalırken yasal dokümanlarda “PricewaterhouseCoopers adıyla imza atmayı sürdürecek. PwC’nin yeni marka yaklaşımı, PwC’nin yönettiği ve bağımsız marka danışmanı Wolff Olins’in de içinde bulunduğu, PwC Global Network’ündeki ekipten oluşan küresel ortak çalışmaların sonucu olarak doğdu.
PwC’nin küresel web sitesi www.pwc.com marka değişimini yansıtacak şekilde yeniden tasarlandı.
ETİKETLER : Sayı:789

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN