Bilişim Dünyası 12 ŞUBAT 2017 / 08:25

PwC Türkiye, Opsago’yu satın aldı

PwC Türkiye, ilk defa yerel bir şirket satın alması yaparak, Opsago Yönetim Danışmanlığı’nı bünyesine kattı. Tedarik zinciri ve satış operasyonları alanında başarılı çözümleri olan Opsago Yönetim Danışmanlığı’nın PwC bünyesine katılması ile 100’ü aşkın uzman ekibe ulaşan PwC Yönetim Danışmanlığı bölümünün operasyon tarafını güçlendiren PwC Türkiye, geniş bir yelpazede sunacağı hizmetleri ile danışmanlık hizmetlerinde Türkiye’de büyüme hedefini yakalayacak.
Türkiye’nin en büyük özel sermaye fonları ile çalışan Opsago Yönetim Danışmanlığı, bu fonlar tarafından satın alınan portföy şirketlerinin değerini artıran ve bu şirketlerin operasyonel birleşme süreçlerine destek veren bir kurum. Bu satın alma ile Opsago butik hizmet anlayışı ve yetkin kadrosu ile PwC Türkiye’nin küresel birikimi ile buluşuyor. Opsago Genel Müdürü Kıvanç Emiroğlu ise PwC Türkiye Yönetim Danışmanlığı Lideri olarak danışmanlık bölümünde strateji, operasyon ve teknoloji yönetiminden sorumlu olacak.
PwC Türkiye Başkanı Halûk Yalçın, “Bu satın alma bizim ülkemize, PwC Europe ve PwC Global yapısının da bizlere ve Türkiye’ye olan güveninin göstergesi” derken, PwC Türkiye Danışmanlık Hizmetleri Lideri Hüsnü Dinçsoy ise “Danışmanlık Hizmetleri, PwC Europe’un önemli yatırımlar yaptığı, her sene çift haneli büyüme rakamları kaydettiği bir alan. Opsago’nun bünyemize katılması bu nedenle değerli bir adım” yorumunu yaptı. PwC Türkiye Yönetim Danışmanlığı’nın yeni lideri Kıvanç Emiroğlu da, “Opsago’nun operasyonel alandaki uzmanlığını PwC'nin gücüne katarak, operasyonel mükemmellik anlayışını kurumlar için bir prensip haline getirmek ana hedefimiz” bilgisini verdi.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN