Bilişim Dünyası 22 HAZİRAN 2015 / 06:48

QNAP yenilikleri için geri sayım

QNAP, Tayvan’da düzenlenen Computex 2015 Fuarı’nda dünyanın ilk Thunderbolt NAS veri depolama ünitesi ile birlikte birçok yeni özelliği kullanıcılarına tanıttı. Thunderbold Turbo vNAS TVS-871T ile eşzamanlı 4K video aktarımı ve görüntüleme mümkün. Buna göre QNAP, TVS-871T ile DAS/NAS/iSCSI SAN veri depolama ünitesini kullanıcılarına sunarak eşzamanlı 4K video aktarımı ve görüntüleme için esnek bağlantı seçeneklerine sahip veri depolama çözümünü sundu. TVS-871T; mevcut iki Thunderbold arabirim portu sayesinde yüksek erişilebilirlik, optimum işbirliği ve sorunsuz genişleme ile Mac kullanıcıları için dosya depolama ve yedekleme alanında çözüm sağlıyor.

Tek bir cihaz ve esnek bağlantı seçenekleri ile birden fazla cihaz arasında yüksek hızda dosya paylaşımı, Mac kullanıcıları ve video profesyonelleri için de ideal depolama ünitesi çözümü sunduklarını belirten QNAP Türkiye Distribütörü TESAN’da Network Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Şakir Güner, şu bilgileri verdi:

“QNAP olarak teknolojik ihtiyaçları yakından takip ediyoruz. Böylece kullanıcı dostu QTS işletim sistemini sürekli yeniliyor, 4.2 versiyonu ile kullanıcılara bu yönde önemli bir arama motoru olan Qsirch yapısını sunuyoruz. Bunun yanında, melez sanallaştırma platformu ayrıca zenginleştirilmiş multimedya servisleri de var. Tesan olarak QNAP için tüm teknolojik gelişmeleri takip ediyor, QNAP’a satış ve pazarlama olarak tüm desteği veriyoruz.”

Birçok sanal makineyi yönetmek mümkün

QNAP, gelişmiş bir kullanıcı deneyimi sunmak için yeni QTS 4.2 işletim sistemi ile depolama yöneticisi, volume snapshot, snapshot replication, VM yedekleme ve geri yükleme, JBOD, paylaşılan klasörleri şifreleme, geliştirilmiş ağ güvenliği gibi diğer birçok uygulama için yeniden tasarlandı. Bu arada, Qsirch yapısı da, kullanıcıların kolay ve hızlı bir şekilde QNAP NAS üzerindeki belge, fotoğraf, film ve şarkı dahil olmak üzere belirli dosyaları bulmalarına yardımcı olmak için güçlü bir arama fonksiyonu sunuyor.

QNAP sanallaştırma istasyonu ile Turbo NAS üzerinde birden çok sanal makineyi yönetebilmeyi, böylece ağ yönetim maliyetlerini azaltmayı mümkün kılıyor. QNAP Konteyner istasyonu LXC and Docker lightweight ise sanallaştırma metotlarını destekleyerek, kullanıcılara sıra indirme uygulamaları çalıştırmak için imkan veriyor.  QTS 4.2, desteklediği DLNA, AirPlay, chromecast gibi protokoller ile kullanıcılara tek bir merkezden tüm multimedya içeriklerini yönetebilmelerini sağlıyor. Yenilenen HD istasyonu ile QNAP Turbo NAS, kullanıcılara çoklu görev, çoklu dil desteği, Skype, Libre Office Plex Home Theater gibi uygulamalar ile gelişmiş çoklu medya deneyimi sunuyor. Farklı zamanlarda kullanıma sunulması beklenen TVS-871T, Container Station ve QTS 4.2 konusunda detayları  www.qnap-tr.com adresinden takip etmek mümkün.

 
ETİKETLER : 1027

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics