Bilişim Dünyası 17 EKİM 2014 / 10:24

Quadro'ya iki ödül

Mobil Teknolojiler ve Akıllı Teknolojiler üreticisi Quadro, 30 Eylül – 1 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen ICT Summit Now Bilişim Zirvesi kapsamında düzenlenen “ICT Summit NOW DESIGN Awards” yarışmasında 2 ayrı kategoride ödüle layık görüldü.

14. ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi kapsamında düzenlenmiş olan “ICT Summit NOW DESIGN Awards” yarışmasında Jüri ve Halk Oylarıyla sonuçlanmış olan değerlendirmeye göre Quadro Smart Watch S88 Akıllı Saat "Yılın Akıllı Mobil Ürünü" ödülüne, Quadro XGAME SGI03TR-47S616 PC ise "Yılın Masaüstü Oyun Bilgisayarı" ödülüne layık görüldü.

Kazananların seçici kurul ve halk oylamasıyla belirlendiği ICT Summit NOW DESIGN Awards seçici kurulunda Akut Yönetim Kurulu Başkanı Nasuh Mahruki, Digital Türkiye Genel Koordinatörü Behçet Envarlı, TÜTED Başkanı Dilek Ataman Bağdatlıoğlu, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Teoman Cem Kadıoğlu, Turkcell Global Bilgi Etkileşim Tasarımı Ofisi Yöneticisi Dr. Akgün Tokatlı, Fasiyal Plastik Cerrah Dr. Mustafa Ali Yanık, TÜBİDER Başkanı Dr. Ragıp Başbuğ, İstanbul Digital Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı Erdem Özel, Fotoğraf Dergisi Yayın Yönetmeni Ömer Serkan Bakır, M2S Marketing To Sales Genel Müdürü Özlem Unan ve Hayvan Hakları Federasyonu Onur Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mirat Gürol gibi farklı uzmanlıkları olan değerli isimler yer aldı.

Yarışmanın halk oylaması bölümü, Facebook üzerinden sağlanan özel uygulama yardımıyla 6 bin 500’e yakın kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Yılın Masaüstü Oyun Bilgisayarı: Quadro XGAME SGI03TR-47S616

- Kusursuz Perpormans için Stabil ve Güçlü Besleme

- Üst Kontrol Paneli ve Portlar

- Özel hareketli Soğutma Sistemi

- Güçlü Multimedia Özellikler

- Ergonomik ve Fonksiyonel Tasarım

Öne Çıkan Özellikler:

• Intelligent Technology ile Bilgisayarınızı Sesli Yönetin (Programları, internet sayfalarını konuşarak açma-kapama, yeni sayfa açma, ileri/geri alma, kaydetme, metinleri konuşarak Notepad, Excel, Word programlarında yazdırma, metin dosyalarının sesli dinlenmesi, metin dosyalarının MP3 ya da WAW formatında kaydedilmesi, kayıt edilmiş MP3 ve WAWE ses metinlerinizin dinlenmesi vb.)

• AIWI Technology ile Akıllı Telefonunuzu Kablosuz Oyun Konsolu Olarak Kullanın

Yılın Akıllı Mobil ürünü: Quadro Smart Watch S88 Akıllı Saat

QUADRO'nun teknolojiye meraklı ve sürekli online olmayı seven kullanıcıların beğenisine sunduğu Quadro Smart Watch S88 hayatınızı kolaylaştıran birçok özelliği üzerinde barındırır. Akıllı telefonunuzla eşleşerek ofis, araç, ev ya da dış ortamlarda telefonunuz yakınınızda olmasa da hiçbir çağrı ya da bildirimi kaçırmadan kolaylıkla iletişim kurmanızı sağlar, size hayata bağlar.

Sağlık ve spor aktivitelerinin takipleri konularında ön plana çıkan akıllı saat modası mobil teknolojiler ve akıllı teknolojiler üreticisi olan Quadro ile kullanıcılara özgürlük ve bütünlük sağlıyor. İstenilen her akıllı telefon ve işletim sistemi ile uyumlu çalışabilen Quadro Smart Watch S88 ile mesajlarınızı ve maillerinizi okuyabilir, müzik dinleyebilir, bildirimlerinizi izleyebilir, sesli görüşmelerinizi kulaklık ya da hoparlör ile gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bunların yanında ne kadar yürüdüğünüzü, kaç kalori yaktığınızı da takip edebilirsiniz.

 Öne Çıkan Özellikler:

• Marka bağımsız, Android, IOS, Windows, Symbian uyumluluğu

• Kaybolmaya karşı uzaklaşınca uyaran “Anti LOST” özelliği

• Hesap Makinesi, Takvim, FM Desteği, D-Sensör, Pedometre (Adım Sayar), Smart Bluetooth Senkronizasyon

• Aramalar, Rehber, SMS, Müzik, Hava Durumu, Sosyal Medya, E-mail takipleri

• 1.54” Yüksek Duyarlılıklı Kapasitif Dokunmatik Ekran, Kamera, USB Bağlantısı, Hoparlör, Sanal Dokunmatik Tuşlar, Mikrofon, Kaymaz Kayış