Bilişim Dünyası 11 ARALIK 2011 / 14:18

Quantum’dan İstanbul ziyareti

Datacore’un veri yedekleme, kurtarma ve arşiv konularındaki çözüm ortağı Quantum, kendi adını taşıyan etkinlikte ürün ve çözümlerini anlattı.
Akıllı veri yönetimi konusunda bütünleşik çözümler sağlayan Datacore’un; veri yedekleme, kurtarma ve arşiv sistemleri alanındaki iş ortağı Quantum, Quantum Forum Türkiye etkinliğiyle yeni ürün ve çözümlerini tanıtırken, son dönemin popüler başlıkları hakkında da bilgiler verdi. 30 Kasım’da İstanbul’daki Radisson Blu Otel’de gerçekleşen ve gün boyu devam eden etkinliğin açılış konuşmasını yapan Datacore Genel Müdürü Serdar Özçelik’in ardından Quantum Yedekleme, Kurtarma ve Arşiv Çözümleri Satış Müdürü Daniel Rothbart ve Avrupa Bölge Direktörü Richard Zirkel sunumlar yaptı. Bu isimlerin dışında yine Quantum mühendisleri teknolojik gelişmeleri ve ürünlerin sektöre getirdiği avantajları paylaştı, teknik bilgiler verdi.
Serdar Özçelik yaptığı açılış konuşmasında, Quantum ile sürdürdükleri işbirliğinin sundukları çözümleri geliştirmek, katma değerli çözümler sunmak ve değişen ihtiyaçlara cevap verebilmek anlamında önemli bir noktaya ulaştığını belirtti.
Sunumlarda ağırlıklı olarak veri tekilleştirme ve teyp oluşturmanın birleştirilmesi gibi konuların dışında günlük yedeklemeden uzun vadeli arşiv çalışmalarına uzanan değişim süreçlerinde teyp teknolojisinin rolü de yer aldı.
Son dönemin popüler kavramlarından biri olan ‘Big Data’nın da sıklıkla ele alındığı sunumlarda, bu konunun geleceğine yönelik bilgiler verildi. Hacmi gittikçe artan verinin yeni teknolojiler sayesinde çok daha kolay kontrol edilebileceği belirtildi. Uzaktan erişim ve kontrol, birimler arası veri aktarma hızlarının artması, veri tekilleştirmesi gibi konular da bu başlık altında üzerinde durulan konular oldu.
ETİKETLER : Sayı:849

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics