Bilişim Dünyası 01 TEMMUZ 2011 / 16:50

Quantum Türkiye’de liderliğe odaklandı

Tape Library ve VTL teknolojilerine dayalı ürün sağlayıcısı Quantum, Türkiye pazarında lider olmak istiyor.

Kurumlara sundukları pek çok BT hizmeti içerisinde ağırlıklı olarak veri yedekleme ve kurtarma çözümleri bulunan Datacore’un ürün sağlayıcısı konumunda olan şirket, uzmanlık alanı olan Tape Library ve Virtual Tape Library teknolojileriyle 3 yıl içerisinde lider konuma gelmeyi hedefliyor. Quantum Orta ve Doğu Avrupa’dan Sorumlu Kıdemli Satış Yöneticisi Richard Zirkel, Türkiye’nin bölgedeki ülkeler arasında pazar açısından en hızlı gelişim gösteren ülke olduğunu söyleyerek, ülkenin en büyük depolama çözümleri sağlayıcılarından biri olan Datacore ile yaptıkları işbirliğinin Quantum’un büyümesi açısından büyük önem taşıdığını belirtti.
Quantum olarak bir çözüm sağlayıcısı olmadıklarını, Türkiye’deki varlıklarını Datacore’un çözümleri içerisindeki bir teknik sağlayıcı olarak sürdürdüklerini dile getiren Zirkel, orta seviye kurumsal ürünlerde yüzde 30 pazar payına sahip olduklarını belirtti. Zirkel: “En küçük ihtiyaçlardan en büyüklerine kadar sunulacak çözümlerde kullanılabilen teknolojilerimiz var, yelpazemiz geniş ama IBM ve Dell gibi genel bir sağlayıcı konumunda değiliz. Daha özel işler yapıyoruz” dedi.

“Kanala önem veriyoruz”
Richard Zirkel, Quantum’un yılda yüzde 200 büyüme hızına sahip olduğunu ve Türkiye’deki hedeflerinin alanlarında birinciliğe oturmak olduğunu söyledi. Zirkel, Datacore ile birlikte koydukları bu hedefe ilerlediklerini ve EMC’nin pazardaki en büyük rakipleri olduğunu belirtti. Ortaklıklara ve dağıtım kanalına büyük önem verdiklerini vurgulayan Zirkel Türkiye pazarının en önemli 3 ülkeden biri olduğunu ve Quantum’un odak noktalarından biri olduğunu söyledi.
Türkiye’nin bir ‘Tape Library’ ülkesi olduğuna dikkat çeken Zirkel, verimlilik ve maliyet açısından tartışmasız bir şekilde avantajlı olan bu teknolojinin veri merkezlerinde her zaman kullanılmaya devam edeceğini söyledi. Bu teknolojinin doğrudan veri yazmaya izin vermesi dışında deprem gibi durumlarda hareket ettirilebilir olması nedeniyle bunun en iyi çözüm olduğunu söyleyen Zirkel, bu teknolojiye dayanan ürünlerin çözüme fazladan bir güvenlik katmanı da ilave ettiğini vurguladı.
Datacore Genel Müdürü Serdar Özçelik ise Quantum’un ürün desteğiyle ürettikleri çözümler sayesinde ‘Tape’ pazarında lider konumda olduklarını ve Datacore olarak ana hedeflerinin her şeyi sanallaştırarak ‘bulut’a taşımak olduğunu söyledi.
ETİKETLER : Sayı:828

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics