Bilişim Dünyası 31 EKİM 2010 / 18:00

Raporlama optimizasyonu için yeni proje

Petrol Ofisi, 2010 başında devreye aldığı Oracle veriambarı projesinde kullanacağı yeni altyapıyı IBM disk sistemleri ve Bilgi Birikim Sistemleri ile oluşturuyor. POAŞ’ta iş optimizasyonu amaçlı kurumsal raporlamaya yönelik yeni bir proje olan ve yönetim tarafından da desteklenen ve yakından takip edilen veriambarı projesinde, üst düzey performans gereksinimleri, IBM Blade sunucular, SAN anahtarları ve DS5000 orta düzey disk sistemleri kullanarak karşılandı.
Son yapılan testlerden sonra başarıyla devreye alınan projede, gerekli performans değerleri sağlanırken minimum yatırım maliyeti, minimum işletme maliyeti ve minimum fiziksel kaynak kullanımı, sistemin genişlemesi için de maksimum esneklik sağlandı. Projenin tasarım aşamasından bu yana, veriambarı yazılım üreticisi Oracle, donanım sağlayıcı IBM ve BBS ile birlikte örnek bir işbirliği sergileyen POAŞ gerek teknik gerekse iş süreçlerine ilişkin hedeflerine ulaşmada önemli başarı kaydetti.
ETİKETLER : Sayı:794

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN