Bilişim Dünyası 24 ARALIK 2015 / 15:11

Red Hat üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı

Açık kaynak çözümleri sağlayıcısı Red Hat, 30 Kasım 2015’te sona eren 2016 mali yıl üçüncü çeyreğinin finansal sonuçlarını duyurdu. Red Hat’in toplam çeyrek dönem geliri, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 15, sabit para birimine göre yüzde 21 artarak 524 milyon dolar oldu. Çeyrek dönem abonelik geliri önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 16, sabit paraya göre yüzde 22 artarak 457 milyon dolar olarak gerçekleşti. Önceden tahsil edilmiş kazançlar ise önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 14 artarak 1,49 milyar dolar oldu.
 
Müşterilerin açık kaynak teknolojilerini ve bulut teknolojisini benimseyip BT altyapılarını dönüştürdüğüne dikkat çeken Red Hat Başkan ve Yönetim Kurulu Üyesi Jim Whitehurst, “Üçüncü çeyrekte, yeni teknolojilerle ve Microsoft ve Microsoft’un Azure Cloud’u ile stratejik ortaklık başlatarak açık hibrit buluttaki lider konumumuzu güçlendirdik” dedi.
 
Abonelik gelirleri arttı
Çeyrek dönemde toplam gelir önceki yılın aynı dönemine oranla, ABD doları olarak yüzde 15, sabit para birimiyle ise yüzde 21 artarak 524 milyon dolara ulaştı. Çeyrek dönemde abonelik gelirleri önceki yılın aynı dönemine kıyasla ABD doları olarak yüzde 16, sabit para biriminde ise yüzde 22 arttı. Abonelik gelirleri toplam gelirlerin yüzde 87’sini oluşturuyor.
Altyapıya yönelik hizmet ve ürünlerden gelen abonelik gelirleri bu çeyrek 373 milyon dolara ulaşarak, önceki yılın aynı dönemine oranla ABD doları olarak yüzde 12, sabit para birimi olarak yüzde 18 artış kaydetti. Uygulama Geliştirmeye ve gelişmekte olan diğer teknolojilere yönelik abonelik geliri ise bu çeyrekte 84 milyon dolara ulaşarak, ABD doları olarak yüzde 37, sabit para birimiyle ise yüzde 45 arttı. Dördüncü çeyrek için beklentiler ise şöyle sıralanıyor:  
- Gelir görünümünün 535 milyon dolardan 539 milyon dolara artması bekleniyor.
- GAAP faaliyet karının yaklaşık yüzde 13,3, GAAP-dışı faaliyet karının ise yaklaşık yüzde 22,5 artması bekleniyor.
 
ETİKETLER : Red Hat

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN