Bilişim Dünyası 06 TEMMUZ 2015 / 06:38

Rehber için hazırlıklar başladı

ERP Komitesi tarafından ilki Nisan 2013 tarihinde yayınlanan Kurumsal Çözümler Rehberi’nden sonra bu yıl yayınlanacak ve 4. yayın olan Kurumsal Çözümler Rehberi 2015’in tasarım çalışmalarına başlandı.

100 sayfa olarak yayınlanması planlanan bu rehberde, kurumsal yazılım pazarı büyüklükleri ve pazar hakkında yorumlar ile birlikte, ERP (Kurumsal Kaynak Planlama), BI (İş Zekası), CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), MES (Üretim Yönetim Sistemleri), CAD, PDM, PLM, EAM (Kurumsal Varlık Yönetimi), SCM, Demand Planning and Forecasting (Talep Tahminleme ve Planlama), Open Source ERP (Açık Kaynak Kodlu Kurumsal Kaynak Planlama yazılım), HRM (İnsan Kaynakları Yönetimi), Bulut Teknolojiler, WMS (Depo Yönetim Sistemleri), Doküman Yönetimi, Mobil Teknolojiler, İleri Düzey Planlama ve Çizelgeleme yazılımları ve e-Dönüşüm  konularında çözüm geliştiren firmalar ile çözüm kullanıcıları, yönetim danışmanları ve akademisyenler yer alacak.

ERP Komitesi Koordinatörü Göker Sarp’ın verdiği bilgilere göre; rehberde yer alan şirketlerin şirket künyesi, şirket yöneticilerinin, iş ortaklarının iletişim bilgileri, 2015 – 2017 Türkiye Kurumsal Yazılım Pazarındaki vizyonu, ürün, dikey ürün veya özel çözüm ve hizmetleriyle ilgili bilgileri, ürün sorumlularının iletişim bilgileri, kanal yapısı ve fiyatlandırma bilgileri ile yer alacak.

Ayrıca, kurumsal yazılım projelerinde dikkat edilecek hususlar, başarı ve başarısızlık faktörleri ile ilgili makaleler ve yazılar kullanıcılara yol gösterecek. Bu yönüyle kurumsal çözüm arayışında olan firmalar için güncel bir kaynak ve rehber olma özelliğinde olacak.

Kurumsal Çözümler Rehberi 2015, BThaber gazetesiyle birlikte insert olarak ve ERP Komitesi’nin Ankara, Antalya, Bursa, Gaziantep, İstanbul ve İzmir’ de düzenlediği bölgesel toplantılarda, Adım Adım Seminerleri’nde, firma ziyaretlerinde ve networking etkinliklerinde, aday firmalara ve sektöre referans kaynak oluşturması amacıyla dağıtılacak.

Kurumsal Çözümler Rehberi’nin 2015 versiyonunu ile birlikte ilk defa perakende, inşaat, otomotiv sektörlerine ve e-dönüşüm, bulut teknolojilere yönelik dijital çözümler rehberlerinin de oluşturulması planlandı.

ERP Komitesi ve kurumsal dönüşüm platformu, Türkiye’deki kurumsal çözüm kullanıcıları, akademisyenler, yönetim danışmanları ve stratejistlerin yanı sıra ticaret, sanayi ve hizmet sektöründeki kuruluşlar ile iş uygulamaları sektöründe faaliyet gösteren firmalardan oluşan marka bağımsız bir platformdur. 13 Şubat 2012 kurulan ERP Komitesi ve Kurumsal Dönüşüm Platformu’nun 8.000’in üzerinde bireysel ve kurumsal üyesi bulunuyor. www.erpcommittee.org

 
ETİKETLER : 1029

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics