Bilişim Dünyası 28 KASIM 2015 / 14:55

Reklamda mobilin ve videonun gücü artıyor

Bullseye Worldwide, yılın ilk yarısında dijital reklam yatırımlarını esas alan IAB raporunu değerlendirdi. Buna göre, Türkiye’de dijital reklam yatırımları 2014’e göre yüzde 21,3 artarak 789,3 milyon TL oldu. Büyümede öne çıkan kanallar ise mobil ve video kategorileri. Bullseye Worldwide Yönetici Ortağı Afşın Avcı’ya göre, küreselde yükselen, Türkiye’de de yayılan yayılan ‘programatik pazarlama’ da bu dönem IAB’nin raporunda kendine yer buldu. Türkiye’de spesifik bir harcama kalemi olarak bulunmasa da, 2016 yılının ilk yarısında bunu görecekleri beklentisini dile getiren Avcı, şöyle devam etti:
“Sektörün en sıcak konusu mobil ve video reklamcılığı. Her yaş ve gelir grubundan bireyin akıllı telefon kullanımı artıyor. Ayrıca hızlı tüketim alışkanlıkları, TV gibi sınırlandırılmış program zamanlarının artık yeterli olmaması ile yükselen VOD tüketimi ve sosyal medya kullanımı mobil ve videoyu markalar gözünde değerli kılıyor. Marka ve tüketici arasında mesafe azaldıkça, tüketicinin ilgi alanları, alışkanlıkları gibi birçok faktörü hedefleme olanağı olan mobil ve video çözümler devreye giriyor. Biz de müşterilerimize hedef kitlelerinin en kişisel alanı olan akıllı telefonlar ve mobil cihazlarına erişim sağlayacak strateji ve operasyonel konularda destek veriyoruz.”
 
ETİKETLER : 1048

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN