Bilişim Dünyası 18 KASIM 2013 / 08:11

Renkler hiç bu kadar canlı olmamıştı

Epson’ın yeni ürünleri sahne aldı.

Epson, geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği toplantıyla yeni ürünlerini görücüye çıkardı. Epson Uluslararası Kanal Geliştirme Müdürü Renato Vincenti’nin de katıldığı toplantının yıldızı ise üç kat daha zengin renk parlaklığı sunan sunu cihazı oldu. Bağımsız son araştırmaya (RS Consulting-Mart 2013) göre, benzer lümenlere sahip altı markanın cihazlarının incelenmesinde Epson sunu cihazları 3 kat daha zengin renk parlaklığına sahip çıktı. Yapılan araştırmanın sonuçlarına göre katılımcıların yüzde 98’i Epson markalı sunu cihazlarının parlaklığına ve kalitesine güveniyor.
Toplantıda bir sunum yapan Vincenti, şunları söyledi:
“Renkler, görüntülerin kalitesini önemli ölçüde etkiliyor bu yüzden sunu cihazlarının özellikleri renk parlaklığı, lümen yani ışık miktar ölçü birimi ile birlikte verilir. Farklı iki teknik olan LCD (Liquid Crystal Display) ve DLP (Digital Lighting Processing) benzer lümenlere sahip sunu cihazı renk parlaklığı açısından değerlendirildiğinde LCD teknolojisi kullanan sunu cihazları daha parlak görüntü sunuyor. ‘Eşit Derecede Beyaz ve Renkli Işık Çıkışı’, parlak-canlı renkler ve gerçeğe yakın görüntüler sağlar ki bu, günümüzün sayısal içeriği için çok önemli bir özelliktir. Epson’un 3LCD projektörleri eşit derecede yüksek Beyaz ve Renkli Işık Çıkışı (renk parlaklığı) ve üç kat daha parlak zengin renkler üretir.”

Kullanıcı dostu sunu cihazları
Çeşitli kullanıcı dostu kurulum özellikleri sayesinde EB-G6250W modelinin kurulumu ve kullanımını çok kolay. Piksel hizalama örneğin, kurulum sırasında kullanıcıların net ve doğru görüntüler için resimleri kolayca ve etkili bir şekilde hizalamasına olanak tanıyor.
Kenar kaynaştırma ile geniş ekran görüntüler, birlikte sorunsuz bir şekilde çalışan birden fazla cihazdan yansıtılabiliyor.
ETİKETLER : Sayı:946