Bilişim Dünyası 11 EYLÜL 2014 / 10:52

Revo Capital, FIT Solutions’a ortak oldu

e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv ve benzeri konularda faaliyet gösteren e-Dönüşüm şirketi FIT Solutions, Türkiye’deki teknoloji şirketlerine yatırım yapan Hollanda merkezli yatırım fonu Revo Capital ile güçlerini birleştirdi. FIT Solutions’a yüzde 20 ortak olan, kurumsal dijital servisler, internete bağlı cihazlar ve yeni ticaret platformlarına odaklanan Revo Capital’in bugüne dek gerçekleştirdiği en büyük yatırım bu. Yatırım sonrasında Revo Capital, FIT Solutions’ın Yönetim Kurulu’nda yer almaya başlayacak. FIT Solutions’ın yönetim sisteminde ise bir değişikliğe gidilmeyecek

FIT Solutions, bu yatırımla büyük ölçekli firmaların ardından KOBİ’ler için de sayısal dönüşümde ilk adres olmayı hedefliyor. Devlet tarafından bugün 30 bin firma, yakın gelecekte ise tüm firmalar için zorunlu hale getirilen e-Fatura ve e-Defter süreçlerindeki teknoloji ve süreç konularındaki bilgisini, stratejik işbirlikleri ile yaymayı amaçlıyor. Yatırım sonrası FIT Solutions’ın hedefleyeceği alanlar arasında, özellikle e-ticaret firmalarının müşterilerine sayısal fatura göndermesini kolaylaştıran e-Arşiv servisleri, tebligatları kolaylaştıran Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) ve benzeri servisler bulunuyor.

Yurtdışı operasyonlarını yeni bir Avrupa ofisi ile hızlandırmayı planlayan FIT Solutions, Shell, BP, Total, Exxon Mobil, Peugeot, P&G ve Unilever gibi küresel müşterilerine yenilerini katmayı ve mevcut müşterilerine yeni çözümler sunmaya devam etmeyi planlıyor. FIT Solutions CTO’su Koray Gültekin Bahar, “Revo Capital ile birlikte bulut çözümlerimizde hedeflediğimiz hızlı büyümeyi devam ettireceğimize; yurtdışı operasyonlarımıza odaklanıp, global BT sektöründe teknolojiye yön veren önemli aktörlerden olacağımıza inanıyoruz” dedi.

Revo Capital Yönetici Ortağı Cenk Bayrakdar da, “Önümüzdeki senelerde 10-20 katına çıkmasını beklediğimiz kurumsal servisler pazarında FIT Solutions, kaliteli ekibi, geliştirmiş olduğu teknoloji, iş tecrübesi ve markası ile ayrışıyor” yorumunu yaptı.

 

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN