Bilişim Dünyası 21 KASIM 2010 / 18:00

Risk yönetimi gündeme taşındı

Accenture ile SAS, 9 Kasım’da gerçekleştirilen etkinlikle bankacılık ve sigortacılık sektöründe risk yönetimi çözümlerini gündeme taşıdı.
Etkin risk yönetimi, bankacılık ve sigortacılık sektörlerinde önemli bir yer edinmiş durumda. Etkinlikte bankacılık ve sigortacılık sektörlerinde ileri analitikten daha fazla yararlanılması gerekliliği ve bu doğrultuda güncel analitik uygulamalarla daha doğru risk değerlendirmesi yapılabileceği vurgulandı. Etkinlikte sektör profesyonelleri, çözümler konusunda bilgilendirildi.
Etkinliğin açılış konuşmasını SAS Türkiye Genel Müdürü Gökhan Nalbantoğlu ile birlikte yapan, Accenture Türkiye Finansal Hizmetler Sektöründen Sorumlu Şirket Ortağı Dilnişin Bayel, “Accenture olarak risk yönetimi konusunda küresel bir ekip ile hizmet vermekteyiz. Finansal hizmetler sektöründe başarılı bir risk yönetimi, regülasyonları uygulamanın yanı sıra bu konuyu kültürel bir değişim olarak ele almaktan kaynaklanıyor. SAS ile ulusal ve uluslararası deneyimimiz bu konudaki prensipleri hızlı bir şekilde kullanıma geçirmek açısından önem taşımaktadır” dedi.
Gökhan Nalbantoğlu ise Accenture ve SAS arasındaki işbirliğinin stratejik önemine değindi ve “SAS olarak finans sektörüne alanında lider risk çözümleri sunuyoruz. Accenture ile işbirliğimiz aracılığıyla müşterilerimizi risk alanında en yetkin çözüm ve danışmanlık hizmetiyle buluşturmayı amaçlıyoruz. Küresel anlamda Accenture SAS Analytics Group ile güçlendirilen bu işbirliği, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de önümüzdeki dönemde önemli başarılara imza atmayı sürdürecek” dedi.
ETİKETLER : Sayı:796
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN