Bilişim Dünyası 21 KASIM 2010 / 18:00

Risk yönetimi gündeme taşındı

Accenture ile SAS, 9 Kasım’da gerçekleştirilen etkinlikle bankacılık ve sigortacılık sektöründe risk yönetimi çözümlerini gündeme taşıdı.
Etkin risk yönetimi, bankacılık ve sigortacılık sektörlerinde önemli bir yer edinmiş durumda. Etkinlikte bankacılık ve sigortacılık sektörlerinde ileri analitikten daha fazla yararlanılması gerekliliği ve bu doğrultuda güncel analitik uygulamalarla daha doğru risk değerlendirmesi yapılabileceği vurgulandı. Etkinlikte sektör profesyonelleri, çözümler konusunda bilgilendirildi.
Etkinliğin açılış konuşmasını SAS Türkiye Genel Müdürü Gökhan Nalbantoğlu ile birlikte yapan, Accenture Türkiye Finansal Hizmetler Sektöründen Sorumlu Şirket Ortağı Dilnişin Bayel, “Accenture olarak risk yönetimi konusunda küresel bir ekip ile hizmet vermekteyiz. Finansal hizmetler sektöründe başarılı bir risk yönetimi, regülasyonları uygulamanın yanı sıra bu konuyu kültürel bir değişim olarak ele almaktan kaynaklanıyor. SAS ile ulusal ve uluslararası deneyimimiz bu konudaki prensipleri hızlı bir şekilde kullanıma geçirmek açısından önem taşımaktadır” dedi.
Gökhan Nalbantoğlu ise Accenture ve SAS arasındaki işbirliğinin stratejik önemine değindi ve “SAS olarak finans sektörüne alanında lider risk çözümleri sunuyoruz. Accenture ile işbirliğimiz aracılığıyla müşterilerimizi risk alanında en yetkin çözüm ve danışmanlık hizmetiyle buluşturmayı amaçlıyoruz. Küresel anlamda Accenture SAS Analytics Group ile güçlendirilen bu işbirliği, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de önümüzdeki dönemde önemli başarılara imza atmayı sürdürecek” dedi.
ETİKETLER : Sayı:796

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics