Bilişim Dünyası 18 MART 2013 / 08:06

Rittal dünya prömiyeri Almanya’da gerçekleşti

Rittal, 5-9 Mart tarihleri arasında Almanya’nın Hannover kentinde gerçekleştirilen CeBIT 2013’te ürün ve çözümlerini tanıttı.

Fuarın 11. salonundaki devasa standında misafirlerini ağırlayan Rittal, özellikle veri merkezi tarafındaki çözümleriyle beğeni topladı. Fuar sırasında Rittal standında sohbet etme şansı bulduğumuz Rittal BT Satış Müdürü Onur Karabulut, veri merkezi bileşen üreticileri ve çözüm sağlayıcılarının donanım ve yazılım dünyasındaki eğilimlere cevap verebilmek amacı ile gereken aksiyonları her zamankinden daha hızlı sunmak durumunda olduğunu kaydetti.

Veri tarafındaki hızlı büyüme ve performans beklentilerindeki artışın bir anlamda veri merkezlerinin de ihtiyaçlarını belirlediğini ifade eden Karabulut, “Zira artan veri miktarı öncelikle yeni kapasite ya da performans ihtiyacını doğuruyor olsa da bunun yanında veriye daha hızlı ulaşabilme, veriyi saklayabilme, arşivleme ve felaket anını yönetme/kurtarma ve yukarıda sayılanların hepsine taban tabana hizmet ve destek verebilme amacı ile tüm veri merkezini daha hızlı ve daha ekonomik yönetme gibi unsurlar gün geçtikçe çok daha fazla önem kazanmaktadır. Özellikle önümüzdeki dönemde bulut bilişim eğilimleri ile birlikte şirketlerin kendi veri merkezlerine yapacakları yatırım ya da bağımsız veri merkezlerine yönlenmesi ile birlikte mevcut kapasitenin orta vadede iki katına çıkacağını tahmin ediyoruz. Aynı zamanda veri merkezleri için yapılan her yatırım, oluşan daha ağır iş yüklerinin yanıtlanmasında, daha yüksek performans beklentilerinin karşılanacağı altyapının oluşturulmasında ve bunun paralelinde yeni iş modellerinin oluşturulmasına yardımcı olacak inovasyonlara olan gereksinimi de artırmakta” şeklinde konuştu.

Her yerde bulut var
Bugünün veri merkezlerinde sıklıkla üzerinde durulan Bulut Teknolojileri, Modülarite ve Veri Merkezi Altyapı Yönetimi (DCIM) gibi teknoloji ve çözümlere ulaşırken en iyi satın alma ve hizmet deneyimini yaşatmak üzere pozisyonlanan Rittal, CeBIT 2013 fuarında dünya prömiyerini gerçekleştirdiği RiMatrix-S çözümünü de tanıttı.
RiMatrix-S’in müşterilerinin veri merkezi standardizasyonuna yönelik anahtar teslim bir çözüm olarak da özetlenebileceğini kaydeden Onur Karabulut, bu konuda şunları söyledi:
“Rittal Türkiye olarak, pasif veri merkezi donanımları döneminden çıkıyor ve veri merkezinde yer alan tüm bileşenlerin sürekli analiz edildiği, ölçeklenebilir ve yönetilebilir aktif veri merkezi dönemine girdiğimizi biliyoruz. Çözümlerimizi müşterilerimize iletirken bu noktaları aklımızdan çıkarmadan taşımak için çabalarımızı artan bir ivmeyle sürdürüyoruz. Bir veri merkezinin altyapı anlamında ihtiyaç duyduğu çözümleri tek elden, konusunda tecrübeli ve eğitimli bir kadro ile Türkiye’nin tüm bölgelerinde adresliyoruz. Amacımız, büyümeye elverişli, müşterilerimizin büyüdüğü kadar ödediği, şirket ve kurumların müşterilerine sunduğu hizmetlerin pazara çıkışını hızlandıracak optimum çözümleri en hızlı şekilde iletmek ve temin edebilmek.”

Türkiye için de önemli bir çözüm
RiMatrix-S’ün Türkiye pazarında önemli bir yer bulacağını düşündüklerini belirten Karabulut, “CeBIT 2013’te tanıtılan RiMatrix-S, çok yönlü soğutma yetenekleri ile LCP DX ve en üst seviye güvenliği müşterilerine sağlayabilecek Modüler Kasa (Level E) ürün ve çözümlerin yanı sıra Rittal; BT kabinleri, elektrik panoları, güç dağıtım ve iklim kontrol sistemleri, güvenlik çözümleri, konteyner çözümleri,  DCIM ve destek yazılımları ve hizmetler de dâhil olmak üzere büyük ve küçük işletmeler için uçtan uca çözümler sunmaya devam edecek” dedi.
ETİKETLER : Sayı:913