Bilişim Dünyası 21 EKİM 2013 / 08:11

R&M Türkiye’de güçlenecek

Fibera ile yaptığı dağıtıcılık anlaşmasıyla Türkiye’deki varlığını daha da güçlendirmeyi hedefleyen pasif kablolama çözümleri geliştirip üreten İsviçre kökenli şirket R&M, inteliPhy ürünün tanıtımını Türkiye’de gerçekleştiriyor.

Yarısı yurtdışından gelecek olan yaklaşık 100 kişiyle gerçekleştirilecek olan etkinlik Türkiye’deki sektörün önde gelenlerini ve sistem bütünleştiricilerini buluşturacak. R&M, inteliPhy BT yöneticisinin masa başında sistem odasında durumu görüntüleyerek takip edebilmesini ve kolaylıkla müdahale edebilmesini sağlıyor.
İletişim ağları için pasif kablolama çözümleri geliştirip üreten İsviçre kökenli şirket Reichle & De-Massari AG (R&M)’in sekiz satış bölgesine gruplanmış olarak 30 ülkede kendisine ait pazarlama birimleri bulunuyor. Türkiye Müdürlüğü’ne geçtiğimiz aylarda Süleyman Tokmak’ı getiren R&M kablolama sektöründe Avrupa ve Ortadoğu pazarında ilk 3’te yer alıyor. Dünyada 7/24 çalışanı bulunan ve Türkiye’deki bilişim sektörüne yönelik hizmetlerini artıran R&M, Nisan ayında ise Türkiye pazarlarında veri ağları ve fiber optik ürünlerin dağıtımı konusundaki kuruluşlardan biri olan Fibera ile dağıtıcılık anlaşması imzaladı.
Yüksek kalitede bakır ve fiber optik kablo ürünleri ile bağımsız bir aile şirketi olarak idare edilen R&M’in dünyadaki ve Türkiye hedeflerini R&M Eğitim ve Veri Merkezi Danışmanlığı Başkanı Alfred Tharwat, R&M Türkiye Müdürü Süleyman Tokmak ile konuştuk.
“Şirketler için kurumsal kablolama, fabrikalar için endüstriyel kablolama, telekom operatörleri için kablolama, yerleşik tüketiciler için olmak üzere 4 farklı kategoride kablolama çözümü sunduklarını belirten R&M Eğitim ve Veri Merkezi Danışmanlığı Başkanı Alfred Tharwat, müşterileriyle iç içe olabilmek için Türkiye’de de yerel temsilcileri olduğunu sözlerine ekledi.

“Türkiye ekibini daha da genişleteceğiz”
Tharwat, finans, turizm, sanayi açısından yüksek potansiyele sahip olan ve büyük çağrı merkezleri ve veri merkezleri barındıran Türkiye’nin R&M için oldukça önemli olduğunu söyledi ve Türkiye’deki yapılanma ile ilgili şunları belirtti: “Türkiye META (Ortadoğu, Türkiye ve Afrika) bölgesinde yer alıyor. Bu bölgede Dubai, Katar, Suudi Arabistan, Mısır, Fas ve Türkiye’de ofisimiz bulunuyor. Bu sene Türkiye’ye daha fazla odaklandık. Nisan ayında Türkiye Genel Müdürlüğü’ne Süleyman Tokmak getirildi ve Türkiye ekibini daha da genişleteceğiz. Her pazarın kendine göre bir yapısı ve dinamiği olduğundan her ülkede aynı ürünleri pazara sunamıyoruz. Ürünleri müşteriye göre uyumlandırıyoruz.”
1964 yılında kurulan R&M’in başarısını sunduğu uçtan uca çözümlere, inovatif ürünlere, İsviçre kalitesine ve bilgi birikimine bağlayan Tharwat, “Finans, bankacılık, telekom, eğitim, sağlık gibi sektörlerin yanı sıra dikey pazarlara ve kamuya da hizmet veriyoruz” dedi.

“R&M’in tüm ürünlerini Türkiye’de konumlandırabiliyoruz”
R&M Türkiye Müdürü Süleyman Tokmak da Türkiye’de pazara sunulan ürünlerle ilgili detaylar paylaştı: “Türk Telekom’a destek olduğumuz evlere fiber internet için kablolama, kamu ve özel sektöre yönelik olan ofis kablolamasını yani sahip olduğumuz tüm ürünleri Türkiye’de konumlandırabiliyoruz. Proje ekibimiz ürünleri müşteriye uygun hale getiriyor. Uçtan uca R&M ürünleri kullanıldığında 20 yıl performans garantisi veriyoruz. İki günlük QPP (Sertifikasyon) eğitiminde yaklaşık 20 dağıtıcımıza ürünlerimizi, çözümlerimizi ve kurulumlarını anlattık. 15 şirketten 30 bilişim uzmanının katıldığı programda detaylı bir eğitim gerçekleştirildi. BT sektörünün son 3 yılda yüzde 10 civarında büyümesi yabancı şirketlerin Türkiye’ye olan ilgisini artıran önemli etkenlerden. Şirketler kendi veri merkezlerini kurmaya başladılar ve bunun için bir altyapı gerekiyor, bu altyapıyı sağlıyoruz. İyi bir yolunuz yoksa ne kadar iyi bir arabanız olursa olsun yolda gidemezsiniz. Biz müşterilerimize ‘iyi yolu’ sunmaya çalışıyoruz. Bu noktada dağıtıcımız Fibera’nın tecrübesinden, pazar bilgisinden, müşteri portföyünden ve profesyonelliğinden yararlanıyoruz.”

“Sadece ürüne değil verdiğimiz hizmete de aynı önemi veriyoruz”
Tharwat, dağıtıcı şirket olarak Fibera’yı seçmelerinin nedenini şu sözlerle açıkladı: “Kalitesine güvendiğimiz ürünlerin pazara iyi servis edilmesi için çalışılan dağıtıcı şirket çok önemli çünkü biz direkt olarak son kullanıcıya ulaşmıyoruz. Dağıtıcı şirkete ve kurulumu gerçekleştiren iş ortaklarına yılda en az bir kere ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgilerin yanı sıra pazar eğilimlerini paylaştığımız eğitimler düzenliyoruz. Sadece ürüne değil verdiğimiz hizmete de aynı önemi veriyoruz. Veri merkezi, ofis kablolama ve telekoma özel eğitimlerimiz de bulunuyor. Bu eğitimleri güncel tutuyoruz. Dubai’de bir eğitim merkezimiz bulunuyor.”
ETİKETLER : Sayı:942

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics