Bilişim Dünyası 02 ARALIK 2013 / 08:13

Roche sosyal sorumlulukla fark yaratıyor

Roche, RGI tarafından en yüksek seviye olan “A+” ile derecelendirilen 2012 Kurumsal Sorumluluk Raporu’nu ‘iPad’, ‘mikro site’ ve ‘e-detailing’ uygulamalarında yayınlanıyor.

Dünya çapında kabul gören Küresel Raporlama Girişimi tarafından en yüksek seviye olan “A+” ile derecelendirilen Roche 2012 Kurumsal Sorumluluk Raporu’nun, ‘iPad’, ‘mikro site’ ve ‘e-detailing’ uygulamaları da Türkçe ve İngilizce olarak hazırladı.

Roche teknolojiyle fark yaratıyor
Roche, bu yıl yayınladığı 2012 Kurumsal Sorumluluk Raporu ile sosyal sorumluluk uygulamaları alanındaki başarısını kanıtlarken, raporu ‘iPad’, ‘mikro site’ ve ‘e-detailing’ uygulamalarıyla kullanıcıların bilgisine sunarak fark yarattı. Kullanıcılar, bu uygulamalar üzerinden Roche 2012 Kurumsal Sorumluluk Raporu’na Türkçe ve İngilizce olarak ulaşabiliyor.

Roche 5 yıldır sürdürülebilirlik lideri
Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde (DJSI) 5 yıldır üst üste sağlık alanında “Süper Sektör Lideri” seçiliyor. Bu üstünlüğünün temelinde güçlü Ar-Ge yatırımları bulunuyor. 100 yılı aşkın süredir büyük bir kararlılıkla Ar-Ge çalışmalarını sürdüren ve bu alanda en önde gelen isimlerden olan Roche, 2012 yılında Ar-Ge çalışmalarına 8 milyar İsviçre Frangı yatırım yaptı.

Roche Türkiye’nin örnek uygulamaları
1958 yılından bu yana faaliyet gösterdiği Türkiye’de ise yaklaşık 500 çalışanıyla hemen her noktaya hizmet götüren Roche Türkiye’nin pek çok alanda örnek uygulamaları var. 2014 yılına ait stratejik hedefleri doğrultusunda önemli pozisyonlardaki kadın liderlerin sayısını en az yüzde 50 oranında artırmayı kararlaştıran Roche, Türkiye’de çalışanların yüzde 38’i, yöneticilerin yüzde 50’si kadınlardan oluşuyor. Üst düzey yönetimde ise bu oran yüzde 58’e çıkıyor. Roche Türkiye, yurtdışı çalışma olanakları, koçluk programı, çalışan gelişimini ve bağlılığını artıran eğitimler, sosyal kulüpler, iş sağlığı ve güvenliği programı gibi İK uygulamalarıyla da çalışma ortamını sürekli olarak iyileştiriyor. UNICEF’in çocuk gelişimi kampanyalarına verilen katkı,”Roche Çocuklar İçin Yürüyor” projesi, “Mavi Bisiklet, Kanserde Erken Tanı İçin Yol Açık, şirket çalışanlarının gönüllü organizasyonu “Yaşam Takımı” gibi projelerle toplumsal katkı sağlıyor.

Karbon ayak izini hızla azaltıyor

Roche Türkiye karbon ayak izini azaltmak için çok yaratıcı projeleri hayata geçiriyor. Mobil Çalışma Kültürü projesi kapsamında 2008 yılından bu yana bölge ofis ve depolarının kapatılması, e-sipariş modülü, yurtiçi ve yurtdışı video konferans sistemlerinin iletişim kanalı haline getirilmesi, elektronik faks uygulaması, merkez çalışanların dizüstü bilgisayarlarla çalışması, saha ekibinin tablet PC ile çalışmaya başlaması gibi örneklerle çevresel etkiyi önemli ölçüde azalttı. Video konferans kullanımı ile 2012 yılında 1.680 Gj enerji tüketimi ve 120 ton salınımın önüne geçildi. Sera gazı emisyonunu 2009’a göre yüzde 40 azaltan ve 2012 yılı Sera Gazı Emisyon Raporu ile ISO 14064-1:2006 sertifikasını yenileyen Roche Türkiye, toplam 29 bin 600 ağaçlık üç orman alanını da doğaya kazandırdı.
Roche Türkiye, Türkiye’de “Yeşil Ofis” unvanını alan ilk ilaç şirketi oldu.
ETİKETLER : Sayı:948

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics