Bilişim Dünyası 11 ŞUBAT 2013 / 08:10

Roche Türkiye, Vidyo’yu seçti

Çok uluslu sağlık hizmetleri grubu Roche bünyesindeki Roche Türkiye, yüzyüze konferans deneyimi sunan ilk şirket olan Vidyo Inc.’i seçti. Roche Türkiye’nin Vidyo çözümlerini seçmesinin öncelikli nedenleri arasında internet, 4G ve LTE de dâhil olmak üzere standart IP ağları üzerinden üstün kaliteli video görüntüsü sunması ve oda sistemleri, masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar ve mobil cihazlar arasında kesintisiz bağlantı olanağı vermesi yer alıyor. Özgün içerik
Roche Türkiye’nin Bilgi Teknolojileri Bölge Lideri Yavuz Şanes, “Çalışanlarımız sık sık, ya toplantıdan bir gün önce uçmak ya da değişiklik gösterebilen uçuş programları nedeniyle gece konaklamak zorunda kalıyordu. Seyahat etmek, yorucu ve stresli olmasının yanı sıra, zaman ve nakit açısından da maliyetli. Yöneticilerimiz Vidyo’nun sunduğu birçok farklı avantaj nedeniyle büyük heyecan duyuyor. Birçok kez, Vidyo kullanımı sayesinde toplantıların ne denli kolay ve verimli bir hale geldiğine dair görüş bildirdiler. Vidyo, Roche için doğal bir tercihti. Vidyo’nun sunduğu özgün olanaklar sayesinde, çalışanlarımız bulundukları yerden ve zamandan bağımsız olarak, seyahatin getirdiği olumsuz çevre etkileri söz konusu olmaksızın bir araya gelip iş yapabiliyorlar” dedi.
Vidyo’nun Roche Türkiye çalışanlarına, VidyoMobile kullanarak iPad üzerinden yüz yüze kalitesinde video iletişime eriştirmesi, şirkete sağlanan en kayda değer avantajlardan birisi olarak dikkat çekti. Ağustos 2011’de, Roche 200 kişilik saha ekibine iPad dağıtımı yapmıştı ve o tarihten bu yana ekip, tüm iletişim gereksinimleri için sadece tek bir cihaza ihtiyaç duyuyordu. Bulundukları her yerden, internet üzerinden, 4G üzerinden ve hatta kurumsal ağların mevcut olmadığı hallerde 3G üzerinden konferanslara katılma olanağına sahip oldular. Roche Türkiye’nin hesaplarına göre, 2011’de yedi yüz çalışan, 216 video konferansa katılarak, 447 bin kilometre uçuş ve 31 bin kilometre kara yolculuğu gereksinimini ortadan kaldırdı. Roche Türkiye ayrıca, Vidyo’ya geçmek suretiyle, çalışanların seyahatler nedeniyle maruz kaldığı risklerin de azaldığını belirtti.
Vidyo’da Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) Bölgesinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Eric LeGuiniec, “Vidyo, önemli avantajları beraberinde getiren yüz yüze kalitesinde video iletişim platformunun sağladığı kolaylık ve sunduğu değeri bir kez daha ortaya koydu” dedi.
ETİKETLER : Sayı:908

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics